Na neuspokojivý stav hřiště upozornily již před časem maminky, které si zde chodily hrát s dětmi. „Hriště nebylo bezpečné pro děti a bylo hodně zarostlé. Navíc se tam scházely takové skupinky, které to tam dost poničily. Napadlo nás tedy, že bychom to tam chtěli zútulnit a vůbec změnit k lepšímu,“ sdělila jedna z maminek Sylvie Plačková.

Skupina těchto žen se sešla se zastupiteli, aby projednala budoucnost hřiště. Tato investiční akce města se vzhledem k vysokým nákladům dostala mezi akce podmíněné získáním dostace. „O dotaci jsme žádali Nadaci OKD už v květnu 2008, ale nevyšlo nám to. Poté jsme podali žádost v listopadu 2008 v modifikované formě a ta uspěla. Nyní se vybírá dodavatel a bude se podepisovat smlouva,“ informovala Blanka Golasová, pracovnice pověřená řízením odboru regionálního rozvoje a projektový manažer. Nadace OKD poskytla v rámci vyhlášeného programu Pro budoucnost na obnovu hřiště dvěstě padesát tisíc kroun. „Město Bílovec tuto částku doplnilo o svůj podíl v částce osmdesát tisíc korun,“ dodala Golasová.

Hřiště se tak rozroste o pět herních prvků, a to například o dvoumístnou houpačku, domeček se skluzavkou a čtyřmístné houpadlo. Otevření rekonstruovaného hřiště se plánuje na začátek srpna tohoto roku.