Oproti loňsku si malí návštěvníci budou moci hrát ve dvou zbrusu nových zahradách v Zemi pohádek, která vyrostla u Mateřské školy Francouzská, nebo v Zahradě plné pohybu u školky Krátká.

Zahrady jsou veřejnosti zpřístupněny od začátku května, a to ve všední dny po 16. hodině, a každé odpoledne mají děti možnost vyzkoušet si specifické herní prvky jedné z nich. „V pondělí si mohou hrát v Ptačím světě v Lubině, v úterý mohou navštívit Zahradu smyslů obklopující Jeřabinku, ve středu mohou probádat Vodní svět u mateřské školy Česká a v pátek otestovat prvky na zahradě školky Ignáce Šustaly," sdělila tisková mluvčí města Lucie Petříčková.

Zavřené zůstanou v letošním roce brány zahrady na ulici Záhumenní, a to z důvodu nezájmu. „Kvůli nízké návštěvnosti jsme se letos rozhodli neotevřít Kamenný svět. Místo toho však v červnu zpřístupníme dvě úplně nové zahrady u mateřských škol Francouzská a Krátká. Země pohádek bude otevřena každé pondělí a Zahradu plnou pohybu bude možné navštívit každý čtvrtek," doplnila informace ředitelka Mateřských škol Kopřivnice Zdeňka Krišková s tím, že hrát si mohou přijít děti do šesti let v doprovodu svých zákonných zástupců až do konce října.

Zahradám u mateřských škol věnovalo město Kopřivnice velkou pozornost. Komplexními úpravami prošla jako první zahrada u školky na ulici Ignáce Šustaly, kde byly nové herní prvky instalovány v roce 2009 při stavbě sousedícího dopravního hřiště. Další zahrady byly rekonstruovány díky projektu Svět je velká zahrada, na který se Mateřským školám Kopřivnice již třikrát podařilo získat zhruba osmimilionové dotace. V roce 2010 byly přeměněny zahrady MŠ Záhumenní a Česká, o dva roky později následovaly MŠ Lubina a MŠ Jeřabinka a za pár dní se slavnostního otevření dočkají zahrady u MŠ Francouzská a Krátká. Každá zahrada představuje unikátní tematický celek, který dětem nabízí specifické podněty pro jejich rozvoj a umožňuje jim rozvíjet dovednosti.