O potřebě solidního víceúčelového dětského hřiště v Odrách se začalo hovořit již na březnovém zasedání zastupitelů v Odrách. Intenzivně se touto otázkou zabýval radní Zdeněk Mateiciuc, jehož firma vyrábí mimo jiné i různé prvky na dětská hřiště.

„Uvažovali jsme o parku, jenže jsme zjistili, že je tam velký výskyt potkanů, proto je třeba najít jiné místo,“ rozpoutal tehdy polemiku a sám se přikláněl k tomu, aby město zřídilo hřište u fotbalového stadionu, kde jsou mimo jiné i kurty a koupaliště. „Je to naproti firmy, bylo by to i hlídané,“ nastínil obavy z možného vandalismu.

„Obávám se, že matky s kočárky a malými dětmi nebudou chtít chodit na dětské hřiště na okraji města,“ vyjádřil se starosta Pavel Matůšů a navrhl lokalitu Sídliště Míru, což je v centru Oder. Zastupitelé se nakonec rozhodli pro část zahrady z nově vystavenou sportovní halou.

Jenže na dubnovém zasedání zastupitelů dopadlo všechno jinak. „Byli jsme se tam podívat a zjistili jsme, že je tam málo místa,“ zmínil se radní Radek Hendrych. „Ty prvky by tam ani všechny nevlezly a my bychom to chtěli ještě doplňovat novými, které jsme slíbili dodávat sponzorsky,“ doplnil jej Mateiciuc. Po kratší polemice starosta navrhl, aby vybranou lokalitou bylo Sídliště Pod lesem, kde je asfaltový plácek s basketbalovými koši, s čímž ostatní souhlasili. „Mělo by to být pěkné vzorové hřiště, a pak bychom mohli pokračovat na dalších,“ uzavřel diskuzi místostarosta Jiří Vlček.