Ti v sobotu společně se sedmdesáti jezdci ze severní Moravy společně v Novém Jičíně uctili svatého Huberta, patrona všech jezdů a lovců.

„Máme za sebou již jedenáct ročníku slavnostního ukončení jezdecké sezony. K této akci patří i bohatý program včetně honu na lišku. Honěnou kořist představuje jezdec s nejbohatěji vyzdobenou stužkou. K tomu také sloužil i pravý ohon z lišky. Z ohledu na to, že toto zvíře máme i v Bludičce, jsme se rozhodli pro umělý chvost. Je to tak etičtější,“ uvedla Gabriela Žitníková z Bludičky.

Letos přijeli do Nového Jičína uctít svatého Huberta také velmi mladí jezdci. „Byl jím sedmiletý chlapec z Hostašovic. Další cenu za nejlépe upraveného jezdce a koně získala Petra Hubová s klisnou z jezdeckého oddílu Jurášek,“ prozradila Žitníková s tím, že ani početná účast koní a jezdů není nic výjimečného. „Počet šedesát až sedmdesát jezdců je již standardní. V oblasti Podbeskydí je hezká příroda, pěkné podmínky, dobré zázemí. Hubertova jízda se stala vyhledávanou akcí, formou grantu ji také podporuje místní radnice,“ doplnila Žitníková.