Městská sportovní hala se od 10 hodin zaplní příznivci tance i hudby, příchozí budou moci obdivovat amatérské skupiny z Frenštátu i ze širokého okolí nejen z Moravskoslezského kraje na šestém ročníku Frendance. Nápadité choreografie, chytlavá hudba, kvalitní zvuk a zábavná podívaná, to vše slibují pořadatelé. V

Vstupné bude 20 korun pro děti, 30 korun pro dospělé.

O kousek dál vyrazí příznivci folku, Folkování pod Ondřejníkem přinese devátý ročník soutěžního hudebního festivalu od 16 hodin v Kunčicích pod Ondřejníkem. Mezi soutěžními kapelami se předvedou TRB, Fukanec, Wind, Naopak, H-Quartet, poté dostane prostor domácí skupina Galerie a také hlavní host festivalu pardubická skupina Pouta.

Vstupné je dobrovolné. Frenštátský kulturní dům rozezní koncert V rytmu swingu, na němž se bude podílet Swingtime Band Martina Svobody spolu s Wraa-Dap Band Zdeňka Treblíka. Jazzisté své nástroje naladí na 19. hodinu. Dnešní večer zakončí lampionový průvod lidí, který odstartuje v Lichnově u Zemanova mostu ve 20 hodin a trasu zakončí na fotbalovém hřišti, kde jej přivítá ohňostroj a dobré občerstvení. (ann)