Předpověď počasí slibuje o tomto víkendu krásné letní dny, na některých místech mohou teploty vyšplhat až k tropické třicítce. Lidé tak ve velkém vyrazí na koupaliště, rybníky, přehrady a nádrže, a nemusí se bát, že by nekvalitní voda nějak ohrožovala jejich zdraví. Podmínky jsou podle hygieniků optimální.

Tento týden se pracovníci Krajské hygienické stanice v Ostravě zaměřili na nádrže na Frýdecko-Místecku a Novojičínsku, a žádné větší problémy nezjistili. Ostatně stejně jako po celé léto.

„Výsledky laboratorních analýz jsou nadále příznivé ve všech sledovaných nádržích je voda vhodná ke koupání a nepředstavuje pro koupající se zdravotní riziko," stojí v aktuální zprávě. Pod drobnohledem hygieniků jsou v okrese nádrže Čerťák v Novém Jičíně, Větřkovice v Kopřivnici, kde dosahuje kvalita vody na pětistupňové škále nejlepší kvality, a dále pak nádrž Údolí mladých v Bílovci a Kacabaja u Hodslavic, kde je druhý nejlepší stupeň.

Kvalita zmrzliny

Samozřejmě specializovaným testům se nevyhnou ani přírodní koupaliště, a ani zde problémy nejsou. „Další kontrolu kvality vody zajistil i provozovatel nádrže ke koupání v areálu Heipark v Tošovicích na Novojičínsku. I zde voda vyhovuje legislativním požadavkům," potvrzují hygienici.

Dobrá zpráva také je, že všechny vodní nádrže v Moravskoslezském kraji i oblíbené přírodní koupaliště v ostravské Porubě jsou ke koupání vhodné.

Kromě koupání a vodních radovánek však k létu patří také zmrzlina, jež v horkých dnech příjemně ochladí, a také její prodejci jsou v posledních týdnech v hledáčku kontrolorů. Ti se zaměřují na úroveň prodeje a kvalitu nabízených výrobků.

„Zatímco běžný občan hodnotí především chuť zmrzliny, kritéria, kterými na zmrzlinu nahlíží KHS, jsou poněkud odlišná: KHS posuzuje v odebraných vzorcích dodržení limitů vybraných druhů mikroorganismů a také množství chemických látek, konkrétně barviv," vysvětluje krajská hygienická stanice a zároveň dodává:

„Pozornost je věnována také dalším souvislostem, například způsobu skladování surovin, datům spotřeby, čistotě pracovních ploch a náčiní nebo správné manipulaci při prodeji zmrzliny."

A jak tedy kontroly v kraji dopadly? Celkem jich proběhlo 54, hygienici si z nich odnesli 34 vzorků a devět z nich bylo ve zvýšené míře obohaceno bakteriemi z čeledi Enterobacteriaceae (jejich zvýšená přítomnost svědčí o zhoršených hygienických podmínkách při výrobě zmrzliny, případně o nízké kvalitě použitých surovin).

„Ze závad se nejčastěji opakovaly problémy s udržením čistoty na pracovních plochách či v prostředí provozoven obecně, chybějící doklady o původu surovin či prošlá data jejich použitelnosti a nevhodné podmínky uchovávání surovin," píše se ve zprávě.

Hygienici nařídili ve třech případech sanitaci provozovny, a jeden provozovatel musel dokonce před nedávnem z důvodu špatných hygienických podmínek svůj podnik zavřít.