Pracovníci z územního pracoviště krajské hygienické stanice v Novém Jičíně evidovali k 1. lednu roku 2009 na území okresu Nový Jičín celkem třicet osm saun. Oddělení hygieny obecné a komunální má povinnost každý rok zkontrolovat všechny provozovatele. Výsledky revizí dopadají většinou dobře. „Nedostatků není mnoho. Pokud byly nějaké shledány, tak to byly nedostatky v rámci provozní hygieny, ale to bylo opravdu jen vyjímečně,“ sdělil hygienik Jaromír Košťál.

Kontroly sa zaměřují také na ochlazovací bazénky, respektive na kvalitu vody v nich. „Občas se objeví, ale také jen výjimečně, drobné mikrobiální znečištění ochlazovací vody. Ve většině případů je to však přičítáno nekázni saunujících se zákazníků,“ přiznal Košťál.

Podle hygienika, z celkového počtu osmatřiceti saun, odhalí kontroly drobné porušení povinností u dvou až tří provozovatelů. Pokud dojde na finanční postih, částky se pohybují v rámci stovek korun. V případě nedostatečné kvality vody je přestupek s provozovatelem řešen ve zkráceném správním řízení.

Více se dočtěte v úterním týdeníku Region.