Informační centra nabízejí většinou informace o ubytování, stravování, turistických zajímavostech, kulturních a sportovních akcích i autobusových spojích. Některé z nich pak navíc umožňují občanům přístup k internetu či kopírce, ověřování dokumentů a v případě Studénky například i službu poštovní doručovatelky. „Kromě ostatního zde máme ještě službu předávání pošty, takže si sem hodně lidé chodí pro poštu. A poskytujeme také ověřování a kopírování dokumentů,“ popsala Jindřiška Gurková z informačního centra ve Studénce.

Nový Jičín, Kopřivnice, Fulnek, Frenštát pod Radhoštěm a Štramberk provozují městská informační centra s otvírací dobou po oba víkendové dny. Novojičínské centrum se o víkendu uzavře v pravé poledne, fulnecké o hodinu později a kopřivnické až v 16 hodin. Frenštátské informační centrum je v sobotu i neděli otevřeno pouze o prázdninách a to do 11:30 hodin. Nejdéle ze všech center nabízí služby to štramberské, které dveře veřejnosti uzavírá až v 17 hodin.

Příbor, Studénka a Odry otvírají svá informační centra pouze v sobotu a to do 11:30 hodin. S nejkratší otvírací dobou by turisté měli počítat v Bílovci, kde se v sobotu otevírá pouze během května, června, září a října a to na 120 minut do 10 hodin dopoledne.

O smysluplnosti víkendového provozu se pracovníci shodují ve všech pobočkách. Markéta Hanzelková z novojičínského informačního centra sice uvedla, že v zimě je návštěvnost turistů slabší, avšak s příchodem teplých dnů se počet návštěvníků rapidně zvedá. „Návštěvnost je různá, někdy přijde méně, jindy více lidí. Rozhodně to má svůj smysl, protože i muzeum má otevřeno, takže je to navzájem provázáno,“ potvrdila Hanzelková.

V Kopřivnici si lidé zase zvykli na fakt, že mají v informačním centru k dispozici internet či kopírku. „Poskytujeme také informace, když si třeba někdo zabouchne dveře a potřebuje zámečníka. Hlavně ale lidé využívají internet a kopírku,“ popsala služby Dagmar Hyklová z kopřivnického informačního centra.

Návštěvnost ve většině informačních center je podle pracovníků závislá jednak na počasí, ale také na akci konané v okolí. „Více lidí přijde, když je tady ve městě nějaká akce, jako jsme měli třeba minulý víkend. Ale jinak je to slabší, Bílovec bohužel nemá zase tolik turistických zajímavostí, jako například zámek,“ vysvětlila Eva Kucínová z bíloveckého informačního centra.

Rozhodně největší víkendovou návštěvnost si může na konto připsat štramberské informační centrum. „Pokud je hezké počasí, tak se opravdu nezastavíme. Nemáme sice otevřeno v pondělí, ale zato to kompenzujeme víkendem, kdy máme otevřeno až do odpoledních hodin,“ nastínila Petra Dobečková z informačního centra ve Štramberku. „Štramberk je město turistů, takže za víkend se nám tady protočí opravdu hodně návštěvníků,“ dodala Dobečková.