První instituce, která nalezla útočiště v paláci na rohu Komenského náměstí ve Fulneku, v Knurrově domě, je kancelář informačního centra. Vyspravené prostory společně s novou technikou umožní větší komfort nejen návštěvníkům centra, ale také jeho pracovníkům.

Slavnostního otevření přemístěného centra, jež několik let sídlilo v malých prostorách na Masarykově ulici, se zúčastnilo vedení města i zástupci Moravskoslezského kraje. Ten poskytl finanční prostředky na modernizaci vybavení.

„Dosavadní „ičko“ bylo v nevyhovujících podmínkách, bylo to strašně malé. A vzhledem k tomu, že začíná turistická sezóna a ti lidé informace chtějí mít, rozhodli jsme se, že by bylo lepší mít infocentrum tady v tomto prostoru,“ zmínil místostarosta Fulneku Jaroslav Štekbauer.

„Jedním z důvodů byl i ten, že je tento dům umístěn hned vedle Památníku J. A. Komenského a návštěvníci si tak budou moci spojit památku i s návštěvou informačního centra,“ dodal vzápětí.

Kromě vedení města slavili také pracovníci infocentra. Konečně se jim dostalo odpovídajícího zázemí. „Moc se mi tady líbí, je to úžasné. Je to mnohem lepší zázemí, než bývalo tam, a to hlavně i pro návštěvníky,“ uvedla pracovnice infocentra Pavlína Vráblová s tím, že o vývěsní tabuli obyvatelé ani návštěvníci určitě nepřijdou. Bude pouze přemístěna z Masarykovy ulice na náměstí, a to na místo, kde bývala úřední deska města.

O tom, že turisté skutečně infocenter využívají, svědčí i to, že během slavnostního otevření, se jich několik přišlo optat na plánky města a jeho atraktivit. „My jsme přijeli z Jihlavy. Vždycky si vybereme nějaké místo, nebo město kam pojedeme a teď jsme tady. Nové informační centrum se mě osobně docela líbilo,“ sdělil člen jihlavské expedice.

Město nedávno získalo palác pod svá křídla darem od Moravskoslezského kraje. Místostarosta tlumočil konkrétní představu, co by se do budoucna mělo v objektu nacházet. „Měli jsme v pátek konzultaci s projektanty, ještě jsme si tam dovysvětlovali věci, které s projektem souvisí. V přízemí by měla být, kromě informačního centra a kotelny, studovna a expozice muzea hlavolamů, fulneckých hasičů a fulneckých památek.

O patro výš bude přemístěná knihovna, která se nyní nachází v místní školce. Bude tak možnost rozšíření kapacity školky. V prostorách, kde jsou staré štuky a podobně bude obřadní síň,“ vypočetl Štekbauer.

V posledním patře se pak budou nacházet prostory pro volnočasové aktivity spolků a klubů Fulnecka.

VICTORIE VIVIEN PECHOVÁ, Nový Jičín, nar. 4. 11. 2017, 46 cm, 3,39 kg. Nemocnice Nový Jičín.
Vaše miminka - noví občánci našeho okresu
Prvňáčci ze Základní a Mateřské školy Hladké Životice.
Představujeme prvňáčky ze ZŠ Komenského, Fulnek a ZŠ Hladké Životice