Internetové připojení ve Spálově je velkým problémem hlavně pro domácnosti. „Úřad až tak velké problémy nemá. Využíváme internetu místní knihovny, je to v rámci jedné budovy. Problém je v obci. Spojení je nedokonalé a v dnešní době je to fenomén, bez kterého se člověk prakticky neobejde.

Lidé prostřednictvím internetu řeší bankovnictví, podnikatelské záležitosti a podobně,“ uvedla starostka Spálova Marie Flodrová.

Ta nechala vyvěsit na oficiální webové stránky městyse materiál týkající se možnosti nového připojení k internetu. „Ve Spálově je dnes jediný poskytovatel bezdrátového internetu, jehož cena neodpovídá poskytované službě. Ti z Vás, kteří toto připojení využívají, vědí, že se neustále objevují problémy s výpadky.

Ve srovnání s nabídkami jiných poskytovatelů ceně neodpovídá ani poskytovaná rychlost. Jako alternativa se nabízí pevné připojení, které je sice spolehlivé, ale ještě dražší. Novým řešením je, že by se poskytovatelem internetového připojení stal městys Spálov, který by nakoupil určitou rychlost a zajišťoval distribuci k jednotlivým uživatelům,“ stojí v textu na stránkách Spálova.

„Je dobře, že to úřad začal řešit. Dnes je doba, kdy se člověk bez internetu prakticky neobejde,“ nechal se slyšet jeden z obyvatel městyse, jenž si ale nepřál uvést své jméno. Nové připojení by mělo být bezdrátové.

„Na úřadu městyse bude hlavní vysílač a po obci budou další tři převáděče,“ poznamenala Flodrová. Pokud bude minimálně padesát domácností, které se budou chtít k novému internetu připojit, mohla by se cena pohybovat zhruba v polovině té současné.