Žádný jiný ples na Novojičínsku v letošním roce nevzbudil tolik pozornosti a protichůdných názorů jako páteční ples Fren Music. Jeho hlavní pořadatel Aleš Luchesi si za zlatý hřeb večera vybral kontroverzní českou zpěvačku Ivetu Bartošovou.

Účast zpěvačky u mnohých vzbudila pozornost již při ohlášení. Mnohem větší „mediální humbuk" se ovšem strhnul poté, co město pod kopcem Radhošť zažilo tragédii v podobě tragického výbuchu. Pár dní poté pořadatelé plesu ohlásili, že akce bude mít benefiční charakter a vystupující se vzdají části svého honoráře.

Ples Fren Music

Pár dní před uskutečněním plesu se proto lidé vsázeli, zda Iveta Bartošová opravdu do rodného města dorazí. Přes několik zaručených prohlášení, že slavná rodačka se nevzdá honoráře a městu nepomůže, nakonec Iveta v pátek do Frenštátu přijela a na plese vystoupila.

Na plese, snažícím se navázat na známý frenštátský festival Fren Music, nebyla jediným hostem. Příchozí si mohli poslechnout vystoupení uskupení Verona, olomoucké kapely Tequila nebo výborné místní jazzové kapely. Přes skeptické ohlasy, že lístky v předprodeji zrovna nešly na dračku, úbytek hostů nebyl v kulturním domě nijak patrný.

Ples Fren Music

Při tanci se bavili mladší i starší ročníky a vesměs si průběh nového plesu pochvalovaly. „Byli jsme zvědaví, jaký tenhle ples bude, tak jsme se přišli podívat. A zatím jsme spokojeni, líbí se nám tady," uvedla parta šesti frenštátských obyvatel. Také mladí se dobře bavili: „Na Veronu jsme si zatancovali, ples se nám líbí. A jsme zvědaví na Ivetu, jaká bude."

O tom, že je hlavní hvězda večera na plese přítomna, svědčila účast jejího partnera Josefa Rychtáře. Toho nebyl, na rozdíl od zpěvačky, v sále problém potkat. Očekávaného vystoupení se návštěvníci dočkali pár minut před půlnocí. Iveta Bartošová všechny pozdravila a podle očekávání na playback odzpívala několik svých nejznámějších hitů. Poté všem poděkovala za přízeň, připomněla, že i ona se, stejně jako všichni ostatní vystupující, vzdá honoráře ve prospěch obětí výbuchu, a za potlesku přítomných zmizela v zákulisí. Ples Fren Music pak pokračoval ve svém programu až do ranních hodin.

Ples Fren Music