Po zelňačce, klobáse, tlačence a koláčcích bude letos veřejnost na Masarykově náměstí vybírat během masopustního jarmarku nejlepší koblihu. Jeho součástí bude samozřejmě i tradiční rej masek v čele s medvědem.

„V rámci oživení náměstí, o které se už několik let snažíme, i letos přiblížíme tradici lidové zábavy. V 10 a v 15 hodin projde náměstím průvod masek. A protože masopust je nejen o veselí, ale i o hodování, po celý den bude na Masarykově náměstí probíhat jarmark, který nabídne zabíjačkové speciality, sýry, uzeniny, koření, cukrářské a pekařské výrobky,“ uvedla Radka Bobková z pořádajícího návštěvnického centra.

Ilustrační foto.
Chřipka omezila návštěvy i v nemocnicích na Novojičínsku

Návštěvníci jarmarku mohou také vybírat nejchutnější koblihu. „Místní pekařství připravila degustační vzorky a veřejnost bude ochutnávat a hodnotit,“ dodala Bobková.

Vyhodnocení se pak uskuteční v 15:30 hodin a vítězná pekárna získá od starosty města Jaroslava Dvořáka certifikát a originální cenu z keramiky.

„Odměna je připravena i pro hlasující veřejnost. Vylosovaný hodnotitel získá balíček pekařských výrobků,“ dodala Marie Machková, mluvčí novojičínské radnice.

Josef Jalůvka
V Kopřivnici chtějí udělit čestné občanství bývalému starostovi Josefu Jalůvkovi