Sobotní odpoledne 1. srpna patřilo ve Slatině již tradiční akci, pořádané recesistickým spolkem Jako Za Mlada (JZM). Tento rok si herci připravili satirické ztvárnění televizních programů i těch, kdo se na ně dívali. V minulých letech se mohli návštěvníci s JZM vydat například na cestu kolem světa, na Divoký západ nebo do zemědělského družstva.

Kulturní program, který v sobě snoubil nejen vystoupení JZM, ale také hudební stany a představení a zábavu. V patnáct hodin na vedlejší pódium vystoupily ústřední postavy dvou otrávených manželů, kteří nemají nic jiného na práci, než se dívat na televizi, číst bulvární plátky a vzájemně se hašteřit. „Tohle téma jsme vybrali jako krizovou variantu všech našich performance. Témat jsme vyčerpali hodně a zrovna televize je velmi kreativní a dá se krásně tvarovat,“ vysvětlil jeden z členů JZM Tomáš Odstrčil. Na pódiu se tak objevil například Křemílek jako moderátor pohádkových zpráv nebo známý hudební pořad DO-RE-MI, kde se vystřídalo hned několik nadaných zpěváků.

Letošní ročník byl i v jiném zvláštní. Například se odehrával na uměle vytvořeném pódiu. Před rokem, při Cestě kolem světa, to byla zatravněná plocha před poštou. „Je to mezi námi vždycky dilema, protože spousta věcí, nápadů, fórů jde jinde vidět lépe. Pódium nás trochu omezuje,“ zhodnotil Odstrčil. Samotní členové JZM mají podle něj z představení spíše smíšené pocity. „Máme z toho dost divný pocit, ale až se na to podíváme zpětně, bude to lepší. Vždycky jsme hodně sebekritičtí,“ do­dal.

Kromě programu slatinského spolku si mohli návštěvníci také užít aquazorbing, vodní bar či si koupit drobnost u stánků. Děti pobavil Michal Nesvadba s kouzelnou školkou. Noc se pak nesla v rytmu skupiny Bacily a jejího frontmana Václava Neckáře.