Jak vás napadlo uspořádat takovouhle přehlídku?

To byl pilotní ročník. Napadlo nás to s mojí šéfovou na jedné hudební přehlídce. Tam jsme se tak dívaly a říkaly jsme si, že by to chtělo nějak oživit třeba tanečními vystoupeními. S jedním takovým jsme tam i přijeli. A tak jsme se na sebe v jednu chvíli podívaly a Iveta řekla, že má nápad. A já jsem řekla: taneční přehlídka. A tak to vzniklo. Takže jsme se rozhodly, že ji uspořádáme. Navíc každé dítě potřebuje pohyb, pak už je na nás dospělých, učitelích, organizacích , jaké prostředí jim pro zdravý rozvoj připravíme.

Od nápadu je jen krůček k realizaci. Jak dlouho to trvalo, než jste všechno zorganizovali?

Napadlo nás to v dubnu a myslím, že od května jsme jeli jako myši. Skončilo to vlastně až teď v listopadu samotným uskutečněním přehlídky.

Kolik školek jste celkem oslovili?

Celkem jsme oslovili devatenáct školek. Byly to školky z nejbližšího okolí. A ještě jsme navíc oslovili soukromou mateřskou školu Berušku, abychom měli takovou zdravou konkurenci. Ale někteří se omluvili, někteří ani to ne, a přihlásily se nakonec dvě školky. Na tyto prostory to stačilo.

Které školky to byly?

Přihlásila se kopřivnická školka Motýlek a příborská školka v ulici Pionýrů. Samozřejmě se zúčastnila i naše školka, která měla dvě vystoupení. Děti měly celkem čtyři vystoupení.

Nebyla to soutěž, ale přehlídka, přesto porota rozdala několik ocenění…

Přesně tak. Předala cenu pro nejsympatičtější kolektiv, kterou získala Moje školka s Pozdravem z Afriky, cenu za originalitu si odnesla MŠ Motýlek z Kopřivnice s vystoupením Návštěvník z modré planety. Nejlepší námět a jeho zpracování měla Moje školka s tématem Červenej drak a cenu za nejkrásnější kostýmy obdržela MŠ Příbor za Tančící hospodyňky.

Uvažujete o pokračování akce?

Já myslím, že bychom měli. Hudební přehlídky jsou taky pěkné, ale taneční jsou takové živější a děti pohyb baví. Já si myslím, že by to nebylo od věci. A nikdo to tady v okolí nemá. Když najdeme větší prostory a oslovíme mateřské školy dřív, tak bude větší účast.

SIMONA MIKŠOVÁ