Poodří plné příležitostí aneb pooderský Vánoční jarmark se jmenovala akce, kterou pořádala Místní akční skupina (MAS) Regionu Poodří a obec Skotnice. „Ty jarmarky jsou tady tradicí, ale protože Skotnice se připojila k Místní akční skupině Regionu Poodří a domluvilo se, že by si každá obec měla něco zastřešit, tak jsme si vzali tento jarmark,“ sdělila starostka Skotnice Anna Mužná.

Hned po zahájení jarmarku se kolem stánku začali prohánět čerti s andělem, kteří byli už ale od prvního pohledu spíše hodní. Kdo měl chuť, mohl si přes silnici koupit nějaké zabíjačkové výrobky, jitrnici, prejt nebo svařené víno na zahřátí byly k dispozici také v útrobách budovy obecního úřadu. Tam také zamířilo mnoho návštěvníků. Někdo se chtěl podívat do otevřeného Muzea venkovského života a zemědělství, jiný jen tak poseděl se sousedy.

„Je to letos první ročník, co tu akci děláme spolu. Místní akční skupina tomu dala propagaci a poskytla většinu stánků,“ uvedl Oldřich Usvald, manažer MAS a dodal, že prodejce si obesílala obec. „Zveme částečně místní i prodejce z okolí. Máme třeba koláče z Příbora, zabijačkové výrobky ze Sedlnice. U nás je to takové hodně domácí,“ poznamenala starostka.