Farmářský trh se ve městě konal podruhé, ten první se uskutečnil v květnu. Kromě masných výrobků, sýrů, pečiva a vína nabídl jarmark i bylinky a podzimní ovoce a zeleninu. „I tentokrát byly prodejní místo a stánek poskytnuty podnikatelům bezplatně a nebyl jim účtován ani místní poplatek. Mezi kupujícími byl největší zájem o pečivo a český česnek." sdělila mluvčí novojičínské radnice Marie Machková.

Líbil se vám poslední farmářský trh v Novém Jičíně? HLASUJTE V ANKETĚ!

Na Masarykově náměstí během roku proběhlo několik tematických jarmarků mimo jiné knižní nebo květinový a hlavním záměrem města je centrum oživit a obnovit tradici trhů. „Tyto akce mají co do počtu prodávajících i návštěvníků vzestupnou tendenci," řekl vedoucí živnostenského úřadu Stanislav Bartoň.

Další trh na sebe nenechá dlouho čekat. Již tento pátek provoní náměstí sladkostmi, neboť stánky budou patřit cukrářům. Co přesně bude součástí akce a jaké další jarmarky v Novém Jičíně budou, upřesnila Marie Machková: „Bude se hledat cukrovinka, která by se stala typickou pro Nový Jičín. Proběhne také esoterický festival, na přelomu října a listopadu se bude na náměstí prodávat dušičkové zboží a před vánočním jarmarkem to bude ještě akce pro gurmány svatomartinské víno a husa."