Koncert, který pořádalo Gymnázium Mikuláše Koperníka Bílovec, měl charitativní ráz. Ředitel bíloveckého gymnázia Pavel Mrva již dříve uvedl, že gymnázium se rozhodlo poskytnout dočasný azyl sedmi desítkám ukrajinských uprchlíků, mezi nimiž jsou i děti předškolního věku.

Pro ně by škola ráda vybudovala a vybavila neformální vzdělávací místnost, aby jejich rodiče měli možnost nastoupit do zaměstnání a nemuseli být závislí na sociálních dávkách.

Benefičním koncertem Jaromíra Nohavici se gymnáziu podařilo získat ve prospěch ukrajinských žen a dětí 200 tisíc korun. Dalších 30 tisíc korun pak vynesla dražba portrétu Jaromíra Nohavici, olejomalby o rozměrech přibližně 50 x 40 cm, jehož autorem je akademický malíř Stanislav Lubojacký.

Obrovský zájem

Na facebookových stránkách gymnázia Pavel Mrva uvedl, že vedení gymnázia požádalo o pomoc Jaromíra Nohavicu, který ji ochotně přislíbil.

close Lidé přicházejí na benefiční koncert Jaromíra Nohavici, 5. května 2022, Bílovec. info Zdroj: Deník/Ivan Pavelek zoom_in

K této zprávě přibylo sdělení: „S lítostí vám oznamujeme, že lístky na benefiční koncert již nejsou k dispozici. Překvapil nás obrovský zájem. Lístky byly vyprodány prakticky okamžitě po zahájení prodeje. Zakoupení lístků na benefiční koncert Jaromíra Nohavici vnímáme jako vyjádření vaší podpory našeho záměru vybudování dětské skupiny a velice si jí vážíme. Budeme ověřovat možnost druhého koncertu. V případě úspěšného jednání vás budeme včas informovat.“

Vyprodáno

Pavel Mrva, jenž se osobně u vchodu zdravil s účastníky koncertu pro Deník potvrdil, že se prodalo všech 220 vstupenek avizovaných na plakátech na koncert, k tomu ještě přidali dalších padesát. Osmnáctá hodina se přiblížila, po schodišti vystoupali poslední návštěvníci a jeden z pořadatelů vchodové dveře uzamknul. Koncert mohl nerušeně začít.

Jaromír Nohavica hrál v Bílovci po zhruba třech desetiletích. Vstupenka na jeho koncert stála 700 korun, Gymnázium Mikulaše Kopernika Bílovec již před prodejem avizovalo, že na založení zmíněné dětské skupiny budou využité všechny peníze ze vstupného. Mezitím již práce na úpravách místnosti pro skupinu dětí válečných uprchlíků začaly.