VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Je nové hřiště monstrum, nebo užitečná stavba?

Bílovec - Kladné i záporné ohlasy vyvolal vznik nového hřiště na Radotíně v Bílovci. Až bude sportoviště v provozu, ukáže se, která strana měla pravdu.

11.2.2014 1
SDÍLEJ:

Nové sportoviště na Radotíně. Občané se nejen k němu mohli vyjádřit v nedávné anketě. Její výsledky však zatím nejsou k dispozici.Foto: Jiří Velký

V rámci sedmé etapy Regenerace panelových sídlišť vzniklo vloni v Bílovci v lokalitě Radotín nové parkoviště a multifunkční hřiště. A právě hřiště vyvolalo mezi tamními zastupiteli velkou diskuzi. Jedni jej chválí, jiní jsou z něj doslova v šoku.

„Co to vyrostlo na Radotíně?" otázala se zděšeně zastupitelka Sylva Kováčiková, jíž mimo jiné vadilo, že hřiště vyrostlo v těsné blízkosti domů, a obávala se, že bude omezovat tamní obyvatele. „Z mého pohledu tam naprosto nekontrolovaně vyrostlo hřiště, které bude generovat i náklady. Kdo a z čeho je bude hradit? V jaké z priorit je toto hřiště zaneseno?" otázala se dále Kováčiková s tím, že ve městě se dlouhodobě řeší další hřiště, třeba na Střelnici, v Komenského ulici nebo u zvláštní školy.

„Byla jsem překvapená, jaké monstrum tam vyrostlo. A to tam mají vzniknout další herní prvky. Budeme to muset udržovat, hlídat, vkládat do toho finanční prostředky. Netušila jsem, že jsme měli sportoviště takového charakteru v koncepcích města. Jak na to reagují občané?" zakončila své připomínky zastupitelka.

Zodpovědět její dotazy se pokusil starosta města Petr Klimek: „V prosinci roku 2012 byli zastupitelé s tímto projektem obeznámeni. Nevím, jak jednotliví zastupitelé hlasovali, ale projekt byl schválen, včetně těch priorit, kterých se mimochodem držíme. Můj pohled je úplně odlišný. Je spousta občanů, kteří tuto investici kvitují. Je to jedna z investičních akcí, u které opravdu vnímám kladné ohlasy ze strany občanů. Desítky dětí, kteří žijí na sídlišti, si neměly kde bezpečně hrát."

Aby bylo hřiště opravdu multifunkční, město by chtělo, aby bylo v zimě využíváno jako ledová plocha, kde by mohli všichni občané bruslit. „Zatím je to taková vize, uvidíme, jestli budou finanční prostředky," podotkl starosta s tím, že hřiště by mělo mít svého správce, který se o něj bude starat.

„Názory občanů mohou být různé, každý má jiné představy a priority, ale zlepšení životního prostředí a parkování je chvályhodné a mělo by se v tom pokračovat. Jak to z hlediska těch dotací bude pokračovat?" přidal se do diskuze další zastupitel, Rudolf Říman.

Regenerace snad bude pokračovat

Starosta jej ubezpečil, že ministerstvo pro místní rozvoj, jež tyto dotace poskytuje, výzvu vypsalo i pro letošní rok, takže pokud Bílovec dotaci dostane, bude se pokračovat osmou etapou. Ta by zahrnovala úpravy zeleně, kontejnerových stání, rekonstrukci chodníků, úpravu komunikací a vybudování parkoviště. Regenerací prostoru za Hruškou a v návaznosti na sportoviště by vzniklo dětské hřiště.

Sylva Kováčiková se však nedala a pokračovala v kritice hřiště: „Nepůsobí to na mě jako sídlištní hřiště. Z mého pohledu si hřiště budujeme nekontrolovatelně. Myslím, že to může přinést problémy." Další zastupitelka, Hana Dušková, však hřiště chválila. „To hřiště je bomba. Konečně se tam něco vybudovalo. Žili jsme na sídlišti Radotín a naše děti si tam neměly kde hrát. Od občanů slýchám jen kladné ohlasy," potvrdila zastupitelka. Místostarosta Petr Faldík už jen doplnil, že proběhla setkání s občany, kteří tam žijí, a jejich připomínky byly do projektu zapracovány.

Na závěr se zastupitelka Hana Bajnárková zeptala, jak bude ošetřena bezpečnost na hřišti. „Hřiště ještě není v provozu, otevřeno bude až v květnu. Vznikne provozní řád a bude jej spravovat dům dětí a mládeže," dodal na závěr starosta.

Autor: Simona Mikšová

11.2.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

FILIP WALICA, Příbor, nar. 16. 10. 2017, 50 cm, 3,20 kg. Nemocnice Nový Jičín.
12

Vaše miminka - noví občánci našeho okresu

Jakub Janda
8

Skokan Janda doskočil až do sněmovny, s Plocem se v lavici nepotká

Králem voleb v kraji je Ivo Vondrák. Nemám ambici být ministrem, řekl Deníku

/ROZHOVOR/ „Nemám ambici být ministrem. Ale v politice nikdy neříkej nikdy,“ konstatoval v povolebním rozhovoru pro Deník hejtman a nově i poslanec Ivo Vondrák (ANO).

To jsou oni! Podívejte se, kdo bude nově hájit zájmy Moravskoslezského kraje

/FOTOGALERIE/ Kteří poslanci budou po volbách v dolní komoře parlamentu zastupovat a hájit zájmy Moravskoslezského kraje? Nejvíce mandátů získalo hnutí ANO. Podívejte se, kdo patří mezi nově zvolené poslance.

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.  

AKTUALIZOVÁNO

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Volební výsledky v Moravskoslezském kraji jsou sečteny, vítěze parlamentních voleb 2017 známe. Hnutí ANO sesadilo z pomyslného trůnu ČSSD.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení