VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jedinečný Motýlek se letos uskuteční už popatnácté

Kopřivnice - Ani v letošním roce nepřijde Kopřivnice o jednu ze svých největších podzimních akcí. Již popatnácté se ve městě uskuteční, u nás v zemi jedinečná, přehlídka tvorby a dovedností handicapovaných dětí.

1.11.2011
SDÍLEJ:

Ani v letošním roce nepřijde Kopřivnice o jednu ze svých největších podzimních akcí. Ilustrační foto.Foto: Archiv/Deník

Město Kopřivnice má na kulturní scéně několik stálic, na které se jak místní, tak lidé ze širokého okolí každoročně velmi těší. Jednou z podzimních „stálic“ je přehlídka tvorby a dovedností handicapovaných dětí. Letos se uskuteční 4. a 5. listopadu.

Motýlek se v Kopřivnici uskuteční již po patnácté. Klasická akce, které patří vždy jeden z listopadových víkendů, nese každoročně nějaký podtitul či téma V letošním roce se účastníci zaměřili na téma námořnictví a života v moři jako takovém. „Téma vlastně vyplynulo z debaty. Vybírá se vždy dlouho dopředu a pokaždé musí být takové, aby všechny děti v rámci něj mohly něco nakreslit, aby si v tom duchu mohly připravit vystoupení, dílny a podobné aktivity,“ vysvětlila letošní zaměření Dagmar Jančálková, ředitelka Základní a mateřské školy Motýlek, jež má přehlídku na starosti.

Patnáctého ročníku by se letos mělo zúčastnit více jak tři sta dětí. Do Kopřivnice se na dva dyn, pátek a sobotu sjedou zařízení nejen z nejrůznějších koutů České republiky, ale také ze zahraničí. „Podle všeho bychom měli na letošním Motýlku přivítat také naše přátele a partnerské školy ze Slovenska, Polska a po dvouleté odmlce také z Francie,“ potvrdila Jančálková s tím, že z kopřivnického zařízení se přehlídky zúčastní všechny děti. „Návštěvníci tak uvidí nejen menší děti z naší mateřské školy, ale také žáky ze školy základní,“ doplnila informace ředitelka.

Asi málokdo si dokáže Motýlka představit bez bohatého doprovodného programu, dne otevřených dveří v zařízeních pro handicapované a zejména básně Petra Sívka Motýlek. Přes komplikace o ni ani letos lidé nepřijdou. „Byly sice nějaké problémy s dopravou, ale ty se nám nakonec podařilo vyřešit a Petr tak na Motýlka zarecitovat opět přijede,“ uvedla Jančálková s tím, že z toho mají všichni velkou radost. Na závěr dodala, že podruhé v historii akce nebudepáteční program s dílnami, soutěžemi a diskotékou patřit jen handicapovaným účastníkům akce. „Přijít mohou všichni, kteří budou mít chuť s námi být a něco zažít. Prostory budou otevřeny a místa je tamvíc než dost. Navíc, čím víc přijde zdravých lidí, tím bude mít integrace postižených větší smysl, což je úkol celé akce,“ dodala Jančálková.

Autor: Jana Hromočuková

1.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení