Například ve Výškovicích, místní části Bílovce, začne akce na místním fotbalovém hřišti v 17 hodin, od 19.30 hodin bude karneval.

V Bartošovicích ve stejný den spojí pálení čarodějnic se stavěním máje. Sraz čarodějů a čarodějek je v 17.30 hodin před zámkem, vše pak vyvrcholí od 18 hodin v areálu Stodolní v Bartošovicích.

V Novém Jičíně je úterní slet, zápis a start všech masek dětí i dospělých v 16 hodin před hotelem Praha, kde každý soutěžící obdrží letecký průkaz a sladkou drobnost. Následovat bude od 18.45 hodin čarodějný průvod centrem města od hotelu Praha, na hlavním pódiu na Masarykově pak bude vyhodnocení soutěže o nejhezčí masku, nejoriginálnější čarodějnickou hůlku a zvláštní kategorie Čarodějnická rodina – což znamená nejméně dvě masky.

V novojičínském muzeu v Žerotínském zámku začne v 18 hodin Čarodějnická noc, v jejímž průběhu mohou návštěvníci vidět v 18 a v 19.30 hodin pohádkové představení Kuba a tři čerti v podání souboru Divadla Pod věží ve Štramberku, fiktivní svět počítačových her, hmyzí převleky, hry pro děti. Lákadly jistě budou ražba malého groše Rudolfa II., čarodějná výzdoba, ukázky mučících nástrojů.

Slet čarodějnic bude rovněž v piaristické zahradě v Příboře, a to již od 16 hodin. Na programu jsou létání na koštěti, čarodějnický kvíz, rej v maskách a další čarodějnické kousky. Kostýmy čarodějky nebo čaroděje čeká odměna.