Akce, jejímž hlavním cílem je propagace dobrého jídla a zároveň setkání lidí podobných zájmů, to je ve zkratce Restaurant day. Jednodenní svátek nejrůznějších pochoutek vznikl před lety ve Finsku a velmi brzy se začal šířit po celém světě, Českou republiku, potažmo Novojičínsko, nevyjímaje. Letos mu bude patřit 16. květen.

Jako vůbec první na Novojičínsku přišli s nápadem uspořádat Restaurant day nadšenci z Kopřivnice. Svátek jídla se tam poprvé uskutečnil přesně před rokem. „Do akce se může zapojit doslova kdokoliv, ať už připraví bábovku podle babiččina receptu, jednodušší jednohubky nebo složitější speciality z různých koutů světa. Fantazii se meze nekladou. Jestliže si netroufáte otevřít vlastní restauraci, přijďte jako host, ochutnejte připravené dobroty, získejte nové recepty a nechejte se inspirovat," lákají organizátoři.

„Restauratéři" zároveň vyzývají návštěvníky, aby si přinesli vlastní talířky a hrníčky, aby jejich jednodenní podniky neprodukovaly zbytečně mnoho odpadu v podobě plastového nádobí.

Za příznivého počasí se kopřivničtí kuchaři předvedou od desáté hodiny dopoledne v parku Edvarda Beneše, mokrá varianta pak počítá s prostorami Lašského muzea.

Dalším městem, kde se mají s nabídkou domácích jídel ostatním obyvatelům zkušenosti, je město Příbor. I tam bude akci Restaurant day patřit sobota 16. května, a to od desáté hodiny dopolední. Ti, které honí mlsná, musí zamířit do tamního městského parku, a pokud si nechtějí připlatit za jednorázové nádobí, hrnky a talíře s sebou!

Naopak vůbec poprvé si budou moci vyzkoušet otevření vlastní jednodenní restaurace lidé žijící v Novém Jičíně. „Na Skalkách si Novojičíňáci otevřou restaurace a pokusí se oslnit svým kulinářským uměním. Co se velmi cení, je i originalita a nápaditost nejen v receptech, ale i ve stylu podávání, vzhledu a atmosféře," upozorňují pořadatelé s tím, že vše odstartuje v jedenáct hodin dopoledne a konec akce ohlásí až výprodej veškerých zásob.