Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jednosměrky nabývají konkrétnějších podob

Bílovec - V srpnu Novojičínský deník informoval o tom, že by se na některých ulicích v Bílovci mělo změnit dopravní značení, a to zejména na jednosměrky. Komise se nedávno sešla znovu, aby o tomto tématu dále jednala.

22.11.2011
SDÍLEJ:

LOKALITA známá v Bílovci jako Střelnice bude zřejmě ošetřena dopravním značením Obytná zóna. Foto: Deník/Věra Růčková

Podle vedení města Bílovec by měly jednosměrky především ulehčit průjezd a také umožnit řidičům na ulici pohodlně zaparkovat. Speciálně pro tento účel byla ustanovena komise, která zpracovává návrhy k úpravě dopravního značení na vybraných ulicích. Tentokrát se sešla, aby se zabývala podněty, jež přišly k dané problematice ze strany občanů.

Žádné připomínky ze strany občanů nebyly vzneseny v případě ulic Bezručova, Pod Hubleskou, Čs. Armády, Svobodova, Puškinova, Havlíčkova, Smetanova a Vrchlického. „Komise proto doporučila navrhované změny ke schválení. Jedná se především o zjednosměrnění provozu v této lokalitě a instalaci označení Obytná zóna,“ přiblížil starosta Bílovce Petr Klimek.

Komunikace Sokolovská, Jeremenkova a Boženy Němcové jsou komisí navrženy rovněž k částečenému zjednosměrnění, ulice Slunečná zůstane průjezdná v obou směrech.

„Komise se dále zabývala změnou dopravního označení přednosti v jízdě mezi ulicemi Wolkerova a Jeremenkova. Původně zamýšlená změna přednosti v jízdě nakonec doporučena ke schválení nebyla,“ uvedl starosta Bílovce s tím, že hlavním důvodem byly obavy z toho, že by se komunikace Wolkerova stala příliš rychlou, a tudíž by mohla ohrožovat bezpečnost žáků škol, které jsou na této ulici situovány. Navíc, Základní škola T. G. Masaryka plánuje po dokončení stavebních prací využívat vchod v zadní části budovy, právě z ulice Wolkerova. Děti by tak nemusely vcházet do školy od frekventované Ostravské ulice.

Obyvatelé také žádali změnu přednosti v jízdě mezi ulicemi Sokolovská a Jeremenkova. „Tento návrh komise nedoporučila ke schválení, a to především z důvodu zjednosměrnění ulice Jeremenkova, čímž dojde ke zpřehlednění této křižovatky, a v zimních měsících se umožní jednodušší výjezd automobilům ze spodní části ulice Sokolovská,“ objasnil Klimek.

Novinkou bude také označení lokality Střelnice jako Obytné zóny. Značka by se měla nacházet na ulici U Splavu u vjezdu do lokality.

Pokud by se všechny navrhované změny podařilo uskutečnit, zvýšil by se počet parkovacích míst v Bílovci na 232. Dále by se usnadnil průjezd ulicemi a jejich údržba v zimních měsících, snžíl by se počet dopravních značení a v neposlední řadě by se i dostálo právním předpisům. „K plánovaným změnám se ještě budou vyjadřovat patřičné orgány státní správy a následně budou předány k projednání a schválení orgánům města,“ uzavřel starosta.

Podobné řešení zvolili před dvěma lety v Novém Jičíně, kde zjednosměrnili především v okolí Divadelní ulice hned několik komunikací.

Autor: Věra Růčková

22.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tak vypadá vítězný model architektů Terezy Hozové a Davida Grabce z Bílovce. Jednotlivá zastavení křížové cesty budou vytvořena z kovu v kombinaci s betonem.

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Ilustrační foto.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Ve vlaku hořelo. Okolnosti vyšetřuje policie

Policisté vyšetřují okolnosti požáru, který vypukl na toaletě železničního vozu vlakového spoje R 820 směřujícího z Bohumína do Brna. Stálo se tak 1. října kolem jedenadvacáté hodiny.

Dvojitý úspěch novojičínských basketbalistů: výhra v soutěži a postup v poháru

Basketbalisté Nového Jičína se nejprve v neděli dočkali druhého vítězství v nové sezoně 1. ligy, sk. Východ, když v domácím prostředí zdolali rezervu Opavy 79:68 a ve středu pak uspěli i ve 3. kole českého poháru, když z palubovky druholigové Holice přivezli postup po vítězství 75:65.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení