Jednou z nich je i devítiletá Klára Madáková z Nového Jičína, která si zumbu zamilovala. Přitom se k ní dostala „jen tak mimochodem", dalo by se říct. Ve škole nám rozdávali nějaké letáky s kroužky, které jsou ve Fokusu (Středisko volného času Fokus Nový Jičín – pozn. red.) Chtěla jsem do nějakého chodit, tak jsem se tam byla podívat a nejvíce mě zaujala zumba," popsala cestu k zumbě malá tanečnice. Populární cvičení, jehož zakladatelem je kolumbijský trenér Alberto Perez, si zvolila především proto, že se chtěla naučit hezky tančit. Dříve dělala aerobic, ale zumba je jí mnohem bližší.

Zatím Klára dochází do Fokusu jen jednou týdně, vždy ve čtvrtek odpoledne. „A o víkendech někdy míváme vystoupení, kam jezdíme autobusem," dodává malá školačka s tím, že si nejdříve musí po škole udělat úkoly.

Poctivý trénink a očividná chuť cvičit zumbu se promítá i do výsledků. „Nedávno jsme byli v nějaké škole v Příboře a to byla soutěž o pohár. Dostali jsme tam diplom. Skončili jsme totiž druzí, protože tam s námi byly i děti z aerobiku," pochlubila se Klárka Madáková, jejímž vzorem je její učitelka zumby Martina. „Jednou bych chtěla zumbu taky vyučovat," při znává na závěr.