Ti, kdo se před čtyřmi týdny těšili na vyhlášené slavnosti Jeseníku nad Odrou, zažili hodně velké zklamání. Kvůli nepříznivému počasí, které znehodnotilo terén ve sportovním areálu, se zástupci obce rozhodli zrušit slavnost a odložit ji na náhradní termín. „Akce se dělá hlavně pro lidi a ne proto, aby byla za každou cenu. V pondělí sedneme s radními a pouvažujeme, co bychom mohli udělat jako náhradní akci. I když už to určitě nebude v tak velkém rozsahu, jako měla být tato,“ komentoval tenkrát dění starosta obce Tomáš Machýček, a jak se dnes ukazuje, měl pravdu.

Program prošel změnami hlavně v hudební části. Před měsícem byla hlavním tahákem slovenská kapela PEHA, která však svou účast na poslední chvíli odřekla. Místo ní měl zpívat Peter Nagy. Protože se ale den obce zrušil, neměli návštěvníci příležitost si jej poslechnout, a už ji ani mít nebudou.

Místo Nagyho vystoupí skupina Chimera ze Slovenska, a poté Zuzana Smatanová s kapelou. Návštěvníky bude až do nočních hodin provázet A-Band. V areálu budou celý den k dispozici kolotoče, různé atrakce, stánky a speciality všeho druhu. Nynější program se již nebude muset řídit rozmary počasí. Pokud bude pršet, plánují pořadatelé přesun akce do sálu Agro Jesenicko.