Deník zjistil, že policie měla informace o možném střetu fotbalových rádobyfanoušků po alternativní cestě a ty se potvrdily. Včasná reakce českých mužů zákona pak měla za následek, že na polních cestách u Jistebníku zkontrolovali přes padesát posádek vozů s polskými registračními značkami. Celkově šlo o 168 lidí.

Podle serveru hooligans.cz se jednalo o příznivce Lechu Poznaň a jejich soukmenovce, kteří cestovali na zápas svého klubu do Trnavy.

Právě u Jistebníku totiž čekali na chuligány Legie Varšava a jejich přívržence, kteří zase mířili za svým klubem do Vídně na souboj s tamní Austrií.

Na policejní akci upozornili občany i radní Jistebníku. Na webových stránkách zveřejnili oznámení o tom, aby se v zájmu vlastní bezpečnosti nepohybovali v lokalitě u hnojiště na Fibichu, protože zde probíhá policejní zásah.

Zásah Policie ČR proti fotbalovým chuligánům u Jistebníku 16. 8. 2023.
Policie u Jistebníku zabránila bitce 170 fotbalových chuligánů z Polska

Původně se spekulovalo o fanoušcích Zaglebie Sosnovec, který udržuje přátelské vztahy s pražskou Slavií. Ta totiž tou dobou rovněž mířila na Slovensko, ale až do Košic, na zápas s Dněprem.

„Policisté zkontrolovali celkem 168 osob a 52 vozidel. Při této činnosti byly zajištěny čtyři osoby a čtyři osoby byly předvedeny na policejní služebnu za účelem zjištění totožnosti,“ pravila ve čtvrtek Pavla Jiroušková  z Policie ČR.