Cílem veteránské jízdy byla Karlova Studánka, kam účastníci měli naplánovaný příjezd v neděli v10.30 hodin. Půvabná lázeňská obec s prvorepublikovu horskou architekturou byla přímo jak stvořená pro slavnostní ukončení jízdy historických vozidel Trofeo Niké a přítomnost automobilových veteránů potěšila místní i turisty v malé lázeňské obci.

Stejně tak všechny potěšila automobilová legenda, šestinásobný vítěz Rallye Paříž-Dakar, letošní sedmdesátník, Karel Loprais z Frenštátu pod Rahoštěm, jenž dorazil jako předvoj desítek veteránů nevyčíslitelné hodnoty v závodní speciálu Tatra 815 Dakar. Stejně jako kolony veteránů měl i on přítomností na této akci podpořit turistický ruch v Moravskoslezském kraji.

Auta i jejich posádky v dobových kostýmech na svých zastávkách nabízely pohled na technickou krásu a radost z automobilismu a dokonce si, i přes nevlídné počasí, účastníci jízdy troufli vyjet na chatu Ovčárna. Karel Loprais tam nechyběl.

„Jezdit s veterány je úžasný pocit. Podhorské jízdy se zúčastňuji každý rok. Dokážu ocenit, že vše kolem je skvěle zorganizované,“ řekl Karel Loprais a vzápětí připomněl, že Tatra 815 Dakar byla nejúspěšnějším automobilem v historii dakarské rallye. „Startovala čtyřikrát, třikrát zvítězila a jednou dojela na druhém místě,“ upřesnil Karel Loprais, jenž je také držitelem státního vyznamenání - medaile Za zásluhy. Při setkání s veřejností bylo jeho hlavním úkolem upozornit na bezpečnostní situaci na českých silnicích. I proto řidičům vzkazuje, ať se plně věnují jen jízdě, a žádným jiným věcem.