Jubilejnímu dvacátému ročníku, který pořádá hnutí Techtle-Mechtle, bude v obci Tichá patřit nadcházející víkend. Stejně jako v uplynulých letech se zájemci z řad mužů a žen sejdou u splavu pod kostelíčkem, aby se pokusili překonat suchou nohou říčku Tichávku. Někteří odvážlivci dokonce na dřevěnou kládu vystoupí v neděli 22. ledna po poledni tak, jak je pánbůh stvořil.

Tulenímu ráchání ve vodě však bude v sobotu předcházet bohatý program v místním kulturním domě. Návštěvníci se mohou od 16 hodin těšit například na cestovatelskou besedu Na kole kol světa s umělou srdeční chlopní v podání Jaroslava „Šneka" Krále, na povídání Vojtěcha Hlásného a jeho otce o dobrodružné cestě po stopách ruských legií do Vladivostoku na starých Čezetách nebo na vozíčkáře od Brna a jejich Doteky Himalájí.

O hudební zpestření se postarají Tomáš Háček nebo devítiletá houslistka Bohdanka, chybět však nebude ani komponovaný pořad mapující historii Tuleně. Na své si přijdou také příznivci divadla. Těm herci z brněnského divadla Kufr a kohout sehrají na motivy libanonských pohádek improvizované představení Příběhy ze země cedrů.