Prvním byl šestatřicetiletý muž, který z noci na 2. června demontoval a následně ukradl bezpečnostní kamery v restauraci v Novém Jičíně a majiteli způsobil škodu za čtrnáct tisíc korun.

„Policisté podezřelého muže zajistili následujícího dne i s odcizenými kamerami. Jedním z poznávacích znaků byly výrazné tkaničky bot pachatele, které byly zachyceny na záznamu v době odcizení kamer. Podezřelý se ke krádeži policistům doznal a odcizené kamery jim vydal," uvedl okresní policejní mluvčí Petr Gřes. Pro strážce zákona nebyl muž nikým neznámým. Za hranice zákona se totiž vydává opakovaně. Například letos v dubnu byl zadržen kvůli krádeži bot v obchodě.

Porušil zákaz

„Pár dní poté byl kontrolován policisty při řízení automobilu v době, kdy měl udělen trest zákazu řízení, čímž se dopustil dalšího přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. V minulosti byl také prověřován pro zločin loupeže," doplnil mluvčí. Není tak překvapení, že recidivista skončil v policejní cele.

Frenštátští policisté pro změnu objasnili krádež motorové pily a i v tomto případě měl čin na svědomí recidivista. Dvaadvacetiletý mladík ze Štramberku během noci vnikl do rodinného domu ve Frenštátě pod Radhoštěm v ulici Střelniční. Svoji kořist v podobě značkové pily, našel v komoře, a napáchal tak škodu pět tisíc korun.

„K další krádeži mělo dojít v období od 2. do 4. června v Bordovicích. Zloděj vnikl do dílny na zahradě, kterou prohledal. Když odcházel, tak si s sebou odnesl dvě motorové pily značek Stihl a Husqvarna v hodnotě 20 tisíc korun," dodal Petr Gřes.