Města Příbor, Kopřivnice či Studénka svá vlastní studia již nějaký ten pátek mají. Magazíny vysílané na speciální stanici se staly běžnou součástí života tamních obyvatel. Na dvou ze zmíněných kabelovek došlo v letošním roce k výrazným změnám.

První kabelovou televizí, která značně změnila své dosavadní vysílání, byla studénecká TV Odra. Veškeré změny odstartovalo získání licence Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. „Naše televize již zhruba půl roku vysílá nonstop program a ohlasy diváků na tuto změnu jsou velmi dobré,“ potvrdil informaci Lukáš Zavadil, který je vedoucím studia TV Odra.

Samostatné a v pravidelných blocích vysílané zpravodajství bylo obohaceno o nové rubriky. „K těm velmi zajímavým, které mají u lidí dobré ohlasy, patří pořady Oko nebo Sportovní záznamy, kdy natáčíme vybrané zápasy a ve studiu je komentujeme,“ přiblížil změny Zavadil. V zápětí naznačil, že se diváci mohou těšit i na další novinky. Tento týden zahajuje, svou první relací, vysílání juniorská televize žáků základních škol. Projekt zatím roste, tohle je první vlaštovka,“ uvedl Zavadil a dodal: „Zatím s dětmi intenzivně pracuje kolega Petr Libosvár v rámci školního kroužku na Základní škole Butovické, ale od nového roku by se do projektu měly zapojit i další školy.“

To kabelová televize Kopřivnice se se změnami ve vysílání teprve sžívá. Zhruba měsíc mohou diváci týden co týden zhlédnout nový zpravodajský magazín. Ten je rozdělen do několika tematických bloků, které tvůrci oddělili originálními grafickými předěly.

Ačkoliv změny v konceptu magazínu jsou patrné na první pohled, diváci nepřišli o osvědčené rubriky. „Zprávy z města a okolí, informace z radnice, kulturní přehled a podobné věci jsou již tradičními a důležitými součástmi našeho vysílání a nic zásadního jsme na nich nezměnili. Postupně k nim ale přibude například kalendárium, v němž chceme přibližovat významná výročí, a objevíse také vysílání z archivu,“ nastínil změny ve vysílání redaktor kopřivnického televizního studia David Monsport a pokračoval: „Větší prostor dostanou i takzvaná témata měsíce a do studia si chceme zvát také zajímavé hosty.“

Změnám se nevyhnou ani internetové stránky kabelové televize města Kopřivnice. K těm by mělo dojít v průběhu měsíce listopadu a prosince. „Do konce roku vznikne na webu kabelové televize nová rubrika pro vkládání videí, fotek a příspěvků o dění v našem městě, do které budou moci přispívat samotní diváci. Součástí stránek by měly být také ankety a hlasování o tématech, kterým by se mohlo televizní studio věnovat,“ doplnil David Monsport.