Na dvoutýdenní dopravní komplikace se musí připravit zejména obyvatelé novojičínské místní části Kojetín. Od soboty 10. března až do pondělí 26. března zde bude Správa silnic Moravskoslezského kraje likvidovat dřeviny.

„Je povoleno pokácet čtrnáct stromů, z toho se jedná o dvanáct jasanů a dvě břízy,“ sdělila Deníku Naděžda Davidová z novojičínského odboru životního prostředí, která má tuto agendu na starosti. „Jedná se většinou o stromy, které jsou hodně proschlé a padají z nich velké větve, a stromy, které nadzvedávají vozovku,“ dodala.

Největší práce budou probíhat mezi Skalkami a dále směrem do místní části. Nemělo by se jednat ale o hromadné vykácení několika stromů za sebou, takže alej zůstane zachována.

Korunovace princezny Terezky na Dni města Fulneku. Ilustrační foto.
Ve Fulneku hledají novou princeznu Terezku

Po dobu arboretních prací ale musí dojít nutně k dopravnímu omezení na silnici III/04818.

„Rizikové kácení stromů bude Správa silnic Moravskoslezského kraje provádět v úseku od křižovatky ulic Pod Skalkou a Skalky až po autobusovou zastávku Rozcestí v Kojetíně,“ informuje občany novojičínská radnice s tím, že práce budou probíhat pouze v pracovní dny v čase od 6:30 do 16:00 hodin.

„V této době bude také daný úsek komunikace pro motoristy uzavřen a označen přechodným dopravním značením „zákaz vjezdu“ a „slepá ulice“. Zákaz neplatí pro autobusy, vozidla integrovaného záchranného systému a majitele dotčených nemovitostí,“ dodala mluvčí města Marie Machková.

Pracovníci provádějící kácení jsou také poučeni o tom, že mají pouštět klienty restauračních zařízení na Skalkách, kde je zejména v době kolem obědů velice rušno. Kácení zde bude v této lokalitě ve frekventované časy pokud možno co nejvíce omezeno.

Ilustrační foto.
Odry: Parkoviště by se mělo stavět už letos

Jinak se ale musí řidiči připravit na objízdnou trasu, která povede ve všední dny ve výše uvedeném čase přes Loučku, starojickou část Jičinu a Kojetín. Snad tedy bude, i díky oteplení, její stav pro motoristy sjízdnější než minulý týden, kdy v důsledku navátého sněhu z polí byla komunikace pro mnoho aut nesjízdná.