Kopřivnické kino Puls bude v pátek 15. listopadu svědkem oceňování tvorby regionálních a malých televizních studií. To se uskuteční v rámci tradiční kopřivnické přehlídky Kafka.

Pomyslný pták přiletí do Kopřivnice již po sedmnácté. Za úctyhodnou dobu trvání prodělala přehlídka změny, které se jí nevyhnuly ani letos. Zatímco před rokem se ceny udělovaly po dva dny v prostorách Anexu, letos si soutěžící převezmou ocenění v prostorách kina Puls, jež bylo tradičním místem konání Kafky v předchozích letech. Přehlídka se navíc zkrátí na jeden den.

Další změny se týkají soutěžních kategorií. „Oproti předchozím ročníkům jsme je letos rozšířili o kategorii Tematická reportáž. V té budou hodnoceny příspěvky na téma Bezpečnost chodců a cyklistů, které budou mít stanovenou délku maximálně čtyři minuty," prozradila jedna z organizátorek akce, Renata Molková, s tím, že další kategorie, jako Publicistika, Zpravodajství a Dokument, Reklama/Propagační snímek, zůstanou beze změn, stejně jako to, že je bude posuzovat odborná porota. „Jen kategorii Kafka s úsměvem letos diváci hodnotit nebudou, a to z důvodu přihlášení jednoho jediného snímku," vysvětlila Renata Molková.

Přes letošní neúspěšnost zmíněné kategorie se mají fanoušci regionální televizní tvorby na co těšit. Na přehlídku se přihlásilo třináct regionálních studií a televizí, z toho deset z České republiky a tři ze Slovenska. Soutěžit v jednotlivých kategoriích tak bude třiatřicet snímků. Také porota dozná změn, bude méně početná. „Jako vždy se v ní představí profesionálové z televizní branže, hodnocení reklamních a propagačních snímků proběhne korespondenčně. Hodnotiteli budou prezidentka České marketingové společnosti Jitka Vysekalová, odborník na reklamu a marketing Jiří Mikeš, Vladimír Mráz, režisér, scénárista, kreativní ředitel QQ studia Ostrava a producent animovaných filmů, vysokoškolský pedagog fakulty sociálních věd na Univerzitě Karlově Martin Lokšík a Jiří Venclík, zpravodajský kameraman ČT24 a zástupce šéfkameramana České televize," prozradila organizátorka.

Kafka odstartuje v pátek 15 listopadu v devět hodin ráno a projekce snímků bude trvat zhruba do devatenácté hpodiny. Ceny pro nejlepší regionální televizní studia z obou republik se budou předávat od půl deváté. Přehlídku připravila tradičně Kabelová televize Kopřivnice a vstup na ni bude zdarma.

Podrobný program Kafky najdete na http://www.ktkstudio.cz/kafka-2013/program/