Skalka a Vaňkův kopec

„Nazdárek Ostravacy a všecy z okoli. Tuž nelaptě doma na zadkach, vemtě ratolesti a přijeďtě se zalyžovať. Máme pajááádně upraveno a vleky běží.“ Tak lákají na víkendové lyžování na webových stránkách Ski areálu Vaňkův kopec. Návštěvníci se mohou těšit na sobotní zábavní program. Mohou si také vyzkoušet sjezd a slalom na čas. Pro děti zde nachystali prolézací kopeček s klouzačkou a iglú.

Ve Ski areálu Skalka se podle slov správce Blahoslava Lacmana lyžaři mohou těšit na ideální sněhové podmínky. „Otevřena bude lyžařská škola, půjčovna, restaurace… Pojedeme naplno,“ říká Lacman.

Tři ski areály na Opavsku

Opavané mají ve své blízkosti tři ski areály. O Vaňkově kopci se píše výše. Druhým je ski areál, který se nachází na rozhraní Dolních a Horních Guntramovic. Délka svahu je 590 metrů a šířka 100 metrů. Zatím si na něm můžete zalyžovat jen odpoledne od třinácti do sedmnácti hodin. I v Hradci nad Moravicí už je vlek na kopci Kalvárie v provozu. Je na něm upravena jedna sjezdovka. Ve všední dny se lyžuje odpoledne od tří do šesti. O víkendu už od devíti ráno.

Pustevny očekávají nápor

Velmi dobré lyžařské podmínky hlásí Skialpin Pustevny, jež se stará o vleky, běžecké tratě i lanovky. „Podmínky jsou vynikající. Jezdí všechny vleky, sjezdovky i běžecké trati jsou upravené,“ uvedl Karel Šrubař, vedoucí SK Skialpin Pustevny. Zároveň přiznal, že návštěvnost poznamenaly silné mrazy. „Ale nyní už tak velké nebudou, takže návštěvníci si mohou dobře zalyžovat,“ dodal Šrubař s tím, že odpoledne budou svážet návštěvníky od Velké sjezdovky vláčkem až do Ráztoky.

V Bílé pobaví Gondíková

Akce nazvaná 4x4 Škoda Park se koná zítra od 9 do 16 hodin ve Ski areálu Bílá. Připraven je bohatý doprovodný program, kterým bude provázet moderátorka Adéla Gondíková. Na místě můžete otestovat šest vozů Škoda 4x4 v modelech Fabia, Octavia, Yetti a Superb. Zahraje skupina No Name. K dispozici bude vytápěný stan s relax zónou. Rodiny s dětmi ocení třeba obří puzzle nebo dětský slalom. Vyzkoušet si lze jízdu se psím spřežením, ski cross a další. Na Bílé jsou ideální sněhové podmínky.

Lyžařský areál Sviňorky v Morávce bude zítra dějištěm lyžařských závodů O pohár starosty, start je ve 14 hodin. Závodit mohou všichni, čas bude měřen profi časomírou. Pro běžkaře je zároveň upravena běžkařská stopa Travný. Lyžaři mohou využít také skibus, který jezdí zdarma z velkého parkoviště.

V Mostech u Jablunkova panují skvělé lyžařské podmínky, na svazích je kolem osmdesáti centimetrů sněhu. V provozu jsou všechny sjezdovky, večerní lyžování je po dobu vysokých mrazů do 19.30 hodin. Pro běžkaře jsou upravené trasy od sjezdovky na tunel, celnici, Studeničné, Gírovou, Hrčavu, a také běžecká stopa na Jablunkov.

Areál Opálená Pstruží je také plně k dispozici lyžařům. V provozu oba vleky velký i dětský.

Jeseníky lákají

V Jeseníkách jsou provozu všechny skiareály i vleky, na běžkaře čekají desítky kilometrů upravených stop.

Ski areál Praděd Ovčárna má tradičně nejlepší sněhové podmínky, hlásí dva a půl metru sněhu. Přes sto šedesát centimetrů na svazích hlásí i oblíbený ski areál na Červenohorském sedle nebo Kouty se šestisedačkovou lanovkou.

Skvěle se dá ale lyžovat i v níže položených střediscích, třeba ve Vrbně pod Pradědem, Ludvíkově, Andělské Hoře, Suché Rudné či ve Ski areálu Avalanche u Dolní Moravice.

Rozhodně nezklame Ski centrum Malá Morávka-Karlov, které patří k nejnavštěvovanějším střediskům v Jeseníkách. Parkování je v obci zdarma, na sjezdovky se dá vydat v lyžácích rovnou z parkoviště. Navíc vám zde otestují lyže. V Karlově je zítra od 11 hodin Valentýnská show. Na sjezdových tratích Ski areálu Karlov u penzionu Roháč bude pro sjezdaře, běžkaře i ostatní návštěvníky připraven zábavný program se soutěžemi pro děti i dospělé.

Novinkou karlovského areálu z tohoto týdne je soukromý skibus, který zdarma převáží lyžaře ve Ski areálu Karlov mezi Malou Morávkou a Ski areálem Klobouk na samém konci Karlova.

V neděli se ve Ski areálu Kopřivná v Malé Morávce uskuteční druhý závod Jesenického poháru.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU