Městská knihovna ve Fulneku například uspořádá akci nazvanou Internet pro maminky s dětmi, kopřivnická knihovna zase připravila trénování paměti. Ochuzen o akce nebude ani Nový Jičín, kde se mimo jiné uskuteční křest knihy Jaroslavy Grobcové K pramenům života. Poslední z biblioték okresu, která se připojila ke kampani je Městská knihovna v Příboře, která mimo jiné uspořádá vědomostní kvízy.

Městská knihovna ve Fulneku

13. března – Internet pro maminky s dětmi

Týden čtení: Čtení bude probíhat v rámci dopoledních besed Abeceda smíchu aneb Čemu jsem se v poslední době nejvíce zasmál při čtení knížky.

Knihovna se zúčastní Noci s Andersenem 28. března.

Jiné zajímavé akce: 10. a 17. března Hrátky s internetem, dětské internetové stránky Testík s počítačovou tematikou.

Městská knihovna Kopřivnice

Pro seniory: Přednáška v rámci Národního týdne trénování paměti ve středu 12. března, Školení internetu pro seniory 19. a 26. března, Pro děti 1. Internetík – seznámení dětí navštěvujících Klub Kamarád se základy internetu a po celý měsíc exkurze dětí z mateřských škol

Týden čtení: Česko čte Čapka (ČČČ) – výstavka a beseda k bratrům Čapkovým pro školky a školní družiny, seznámení s Čapky, jejich dílem pro děti a čtení v týdnu od 17. do 21. března.

Jiné zajímavé akce: Výtvarná dílna – pletení velikonočních ozdob z pediku v knihovně na pobočce Sever, 18. března, prodej vyřazených knih v čítárně po celý měsíc, nástěnka s www adresami, kde si lidé mohou knížky nakoupit, přečíst recenze, zjistit novinky na trhu, najít seznam ostatních webových adres na jiné knihovny.

Městská knihovna v Novém Jičíně

Seznámení s internetem v týdnu od 17 do 21. března.

Týden čtení: 18. března – Křest knihy Jaroslavy Grobcové K pramenům života – regionální autorka, knihovna se zúčastní Noci s Andersenem 28. března.

Jiné zajímavé akce: 26. března – cestopisná přednáška Jižní ostrov Nového Zélandu cestovatele a spisovatele Jiřího Máry, Seminář o bezpečnějším internetu.

Městská knihovna Příbor

Internet pro začátečníky – nezaměstnaní, senioři, maminky – 12.března, 19. března, 26. března.

Knihovna se zúčastní Noci s Andersenem 28. března.

Jiné zajímavé akce: Vědomostní kvízy.