VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kanalizace: stavbaři jsou na skalní podloží připraveni

Mořkov, Životice u Nového Jičína - S příchodem jara se rozjely i práce na budování kanalizace v Mořkově a Životicích u Nového Jičína. Zhotovitel posílil pracovní čety a v obou obcích je hotovo téměř sedmdesát procent odkanalizování.

25.4.2012
SDÍLEJ:

V ŽIVOTICÍCH U NOVÉHO JIČÍNA čeká řidiče jeden semafor.Foto: Deník/Adam Knesl

Mořkov, Životice u Nového Jičína Hlavní stoky jsou už dokončené v Mořkově, kde náročný projekt stále komplikuje život v obci. Především rozkopané cesty a nadměrná prašnost jsou pro místní obyvatele velkou nepříjemností. Stavební činnost je v současné době soustředěna na vedlejší stoky, kde je nasazeno sedm pracovních čet. Další dvě realizují veřejné části přípojek.

Potrubí zdarma

Jak informuje Simona Součková, mluvčí Svazku obcí Novojičínska, výpisy materiálu na domovní kanalizační přípojku získali místní na obecním úřadě. „Vydali jsme už asi 650 dokumentací, což je téměř sto procent. Lidé si v současné době kontrolují seznam materiálu. Mají čas se poradit s odborníky, zda je námi navržený materiál správný," uvedl místostarosta Mořkova Jiří Navrátil. V případě, že budou potřebovat změnu v dodávce materiálu, musí to na obecní úřad oznámit nejpozději do konce května. Obyvatelé Mořkova si musí vlastní silou nebo na vlastní náklady zajistit výkopové práce a podsypový a zásypový materiál, ale potrubní materiál dostanou od obce zdarma.

V sousedních Životicích u Nového Jičína dělníky nadále potkávají řidiči projíždějící hlavním tahem v obci. Až na jednu vyjímku jsou hotové všechny boční stoky, chybí ještě jejich napojení na stoku páteřní. „V uplynulých dnech byla postupně personálně posílena pracoviště a počet čet se zvýšil na tři. Aby nedošlo ke kolizním situacím, provoz na tomto úseku krajské komunikace je řešen částečnou uzávěrou a řízen semafory," přiblížil starosta Pavel Hasalík.

Stavebníci v Životicích se v uplynulých měsících museli vypořádat s nepříjemným skalním podložím a nevylučují, že je tyto komplikace budou provázet i nadále. Více k tomu řekl Miroslav Bernátek, který je zodpovědný za technický dozor na zdejší stavbě. „V obci se ve zvýšené míře vyskytuje skalní podloží třídy těžitelnosti pět až šest, místy dokonce až sedm, což je to nejvyšší číslo ve stupnici označující obtížně těžitelnou horninu. Zhotovitel je na to připraven a má zajištěnu potřebnou mechanizaci, jako jsou bourací kladiva a případně skalní fréza, která je nutná k rozpojování skalních hornin," ubezpečil Miroslav Bernátek.

K poslednímu březnu bylo v Životicích dokončeno téměř pět kilometrů potrubí, tedy sedmdesát procent celkové dély. V Mořkově dokonce bezmála deset kilometrů, což představuje třiašedesát procent veškeré plánované kanalizace.

Autor: Adam Knesl

25.4.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení