VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kanalizace: stavbaři řeší nečekané komplikace

Nový Jičín - Náročnost výstavby kanalizace v Novém Jičíně a okolí přináší také výraznější problémy, jimiž jsou především stávající inženýrské sítě.

26.8.2011
SDÍLEJ:

Budování kanalizace přináší obyvatelům Žiliny jistá omezení.Foto: DENÍK / Věra Růčková

Dobrou zprávou je, že ani komplikace nezpůsobují propast v plánovaném harmonogramu projektu, který v Novém Jičíně zasáhl místní části Loučka a Žilina. V současné době se pokládá potrubí splaškové kanalizace a zároveň se realizují veřejné části přípojek. To však nejde vždy lehce. Největší vrásky na čele dělá stavbařům problematika křížení se stávajícími podzemními inženýrskými sítěmi.

„Budovaná kanalizace, která je v největší hloubce, se musí uložit pod již provedené rozvody vody, plynu, elektřiny a sdělovacích kabelů,“ informovala Simona Součková, tisková mluvčí Svazku obcí regionu Novojičínska. Komplikace se tak musí řešit v hustě zabydlených oblastech.

„Musíme proto hledat možné úpravy tras, operativně řešit mimořádné situace a realizovat dílčí změny až v průběhu budování kanalizace,“ vysvětlil hlavní manažer projektu Jaroslav Krajča. Jak však dodává, i přes všechnu opatrnost zhotovitele a správce stavby došlo na Křenové ulici v Loučce k porušení stávajícího potrubí vodovodu. Důvodem bylo jeho stáří a malá odolnost stěny potrubí.

Intenzivní práce probíhají v této lokalitě i v ulici Za Humny, kde jsou nasazeny tři čety. V Žilině se momentálně nová kanalizace buduje nejvíce na ulici Beskydská vedoucí do Mořkova. „Cílem je její spravení a umožnění bezproblémového zimního provozu. Na této části stavby je proto nasazeno celkem pět pracovních čet,“ zdůraznil Krajča.

Vedení Nového Jičína se snaží na průběh rozsáhlého projektu za stamiliony korun neustále dohlížet. Zároveň dostali obyvatelé do schránek leták, kde uvolněný radní Milan Grestenberger žádá o shovívavost a trpělivost.

„Jsme si vědomi toho, že tato akce neprobíhá zcela bez problémů. Samotné práce přinášejí omezení průjezdu komunikacemi a přístupu k jednotlivým nemovitostem, zvýšení provozu v dotčených lokalitách, včetně navýšení hluku a prašnosti,“ uvedl radní.

Předpokládá se, že stavba bude v Novém Jičíně ukončena v letošním roce, aby mohl být v předstihu zahájen zkušební provoz.

Autor: Adam Knesl

26.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

FILIP WALICA, Příbor, nar. 16. 10. 2017, 50 cm, 3,20 kg. Nemocnice Nový Jičín.
12

Vaše miminka - noví občánci našeho okresu

Sledování výsledků parlamentních voleb ve štábu ANO, 21. října v Praze. Ivo Vondrák
29

Králem voleb v kraji je Ivo Vondrák. Nemám ambici být ministrem, řekl Deníku

To jsou oni! Podívejte se, kdo bude nově hájit zájmy Moravskoslezského kraje

/FOTOGALERIE/ Kteří poslanci budou po volbách v dolní komoře parlamentu zastupovat a hájit zájmy Moravskoslezského kraje? Nejvíce mandátů získalo hnutí ANO. Podívejte se, kdo patří mezi nově zvolené poslance.

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.  

AKTUALIZOVÁNO

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Volební výsledky v Moravskoslezském kraji jsou sečteny, vítěze parlamentních voleb 2017 známe. Hnutí ANO sesadilo z pomyslného trůnu ČSSD.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

První příležitost, jak si otestovat svou výkonnost na začátku nové sezony, měli při nedávné Velké ceně Znojma členové Plaveckého klubu Nový Jičín, kteří se v přípravě musejí potýkat s problémy vinou uzavření novojičínského bazénu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení