Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kanalizace v Novém Jičíně sloužila 116 let

Více než stoletá kanalizace v Novém Jičíně bude nahrazena novou. Severomoravské vodovody a kanalizace (SmVaK) na rekonstrukci vyčlenily 14 milionů korun.

26.5.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační snímek ze stavby kanalizace.Foto: Deník

Celkem SmVaK během června a července vymění bezvýkopovou technologií ve městě 400 metrů kanalizace, jeden metr tak vyjde na 35 tisíc korun. Práce budou probíhat ve dvou lokalitách v ulici Dolní Brána a Štefánikova.

Kanalizační stoka v ulici Dolní Brána byla vybudována již v roce 1900 a tomu odpovídá také její špatný technický stav, kdy dochází při zvýšené hladině spodní vody k infiltraci nežádoucích balastních vod do kanalizace.

„Při rekonstrukci stoky bezvýkopovou technologií vtáhneme do současného potrubí více než 143 metrů sanačního inverzního textilního rukávce s tloušťkou stěny minimálně dvacet milimetrů. Otevřeme a upravíme napojení dvaceti tří kanalizačních přípojek a zrekonstruuje dvě soutokové šachty," vysvětluje ředitel kanalizací Jan Tlolka.

Také současná kanalizace v blízké ulici Štefánikova datuje svůj původ až k roku 1900 a je uložena v hloubce až tři a půl metru. Problémy s ní jsou obdobné jako na Dolní Bráně.

„Zde bude vtaženo do původního potrubí téměř 247 metrů sanačního rukávce s tloušťkou stěn minimálně čtrnáct milimetrů, který přilne na současné potrubí s profilem DN 700/1050," konkretizuje opravy Marek Síbrt, tiskový mluvčí SmVaK. Upraveno a napojeno bude také 41 přípojek, celkově zrekonstruovány budou také revizní šachty.

„Revizní šachty odkryjeme a vybouráme do dvou třetin výšky potrubí, vyspravíme vnitřní stěny sanační maltou a vybetonujeme základy pro skruže. Základy vyztužíme železnými pruty a třmínky, včetně ukotvení základů do stávajících stěn železnými kotvami," popisuje práce Tlolka. Jen v letošním roce vodárny plánuji proinvestovat více než půl miliardy korun.

„Do oblasti kanalizací a čistíren odpadních vod letos investujeme 216 milionů korun, do vodovodů 221 milionů a do páteřního distribučního systému Ostravského oblastního vodovodu téměř 100 milionů korun. Celkově jde s 550 milióny o nejvyšší částku v historii naší společnosti," vysvětluje generální ředitel Anatol Pšenička.

Autor: Adam Knesl

26.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

PETŘVALDŠTÍ fotbalisté (v bílém) prohráli venku podruhé v řadě.

I. B třída, sk. B: Petřvald padl ve Strahovicích. Čelo se vzdaluje

Souhrn I. B třídy, sk. D: V Tiché se po emotivním závěru body dělily

Fulnecká mašina neklopýtla ani při derby v Odrách, kde se však výhra 4:2 nerodila lehce. Důležitý body uhrál Starý Jičín, který doma přetlačil Kopřivnici 3:2.  

Představujeme prvňáčky ze Základní školy Komenského 68, Nový Jičín

Deník přináší další díl seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých prvních tříd základních škol Novojičínska, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku. 

Vojáci opětovali palbu. Aktivní zálohy střežily a bránily důležité objekty

/FOTOGALERIE/ Militantní skupiny vysazené v kraji s cílem škodit zajišťovali a v případě přepadení nebo léček palbou ničili záložáci spadající pod Krajské vojenské velitelství Ostrava. I to měli v náplni cvičení Safeguard 2017.

Čáp Václav zatím doletěl do Turecka. Kde přezimuje?

Potomek nelétavého páru čápu černých ze Záchranné stanice v Bartošovicích byl vypuštěn na konci srpna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení