Starý Jičín, Jičina/ Opravy a rekonstrukce si zaslouží nejen velké chrámy a kostely, ale i menší církevní subjekty. Stejná pozornost se věnuje v současnosti také kapličce na Jičině, místní části Starého Jičína. Dle slov starosty obce, Rudolfa Hrnčíře, si kaplička o rekonstrukci už vyloženě žádala.

Rekonstrukce místní kapličky vyjde zhruba na 600 tisíc korun. Dvě třetiny částky uhradí obec z dotace Ministerstva pro místní rozvoj České republiky. Zbylých 200 tisíc pak poskytne ze své kapsy Starý Jičín. „V kapličce se provádí odizolování, bude se měnit střešní krytina, okna a dveře a bude se opravovat fasáda stavby. Rovněž zvon, který je v kapličce, se bude opravovat,“ vyjmenoval starosta Hrnčíř úpravy, kterými kaple projde v příštích týdnech. Rekonstrukce by pak měla být ukončena k poslednímu zářijovému dni.

K hlavním církevním událostem využívají místní občané starojický kostel. „Ten se využívá především a konají se zde důležité církevní činnosti. Kaplička na Jičíně pak slouží především místním obyvatelům,“ nastínil funkci kaple starosta Hrnčíř. Právě rekonstruovanou kapličku tak využívají obyvatelé Jičiny k církevním záležitostem místního charakteru, jako je například zvonění při úmrtí člověka.