Modernímu vozu s označením Präsident se v polovině týdne dostalo požehnání na tematickém místě, na Hradčanském náměstí u Pražského hradu, kde sídlí hlava státu.

Slavnostnímu aktu přihlíželi nejen procházející lidé a mnozí hosté, ale návštěvu české metropole si nenechali ujít ani zástupci kopřivnické automobilky, konkrétně její předseda představenstva Petr Rusek, generální ředitel Radek Strouhal a Martin Šustek, ředitel obchodu a marketingu společnosti Tatra Trucks.

HISTORICKÉ VÝROČÍ

„Jsme velmi rádi, že Jeho Eminence kardinál Dominik Duka vyslyšel naši prosbu a požehnal nejnovější tatrovce. V našich končinách podobné událostí nebývají běžné, ale Tatra letos slaví výjimečné historické výročí, které tento vůz symbolizuje, a to si určitě zaslouží i výjimečnou událost," nechal se slyšet Petr Rusek. Ten se poté společně s ředitelem kopřivnického závodu postaral nejen o podrobnou prohlídku moderního nákladního vozu, ale příchozí seznámil také s historií výroby automobilů Tatra.

Ačkoliv novodobá verze Tatra Phoenix Euro 6 Präsident odkazuje na svého předchůdce, první automobil NW Präsident, společného mají velmi málo.

Předvedení dakarského speciálu po celkové renovaci si nenechali ujít ani členové původní posádky vozu.
První dakarská Tatra by se mohla vrátit na start do roku 1986