Modernímu vozu s označením Präsident se v polovině týdne dostalo požehnání na tematickém místě, na Hradčanském náměstí u Pražského hradu, kde sídlí hlava státu.

Slavnostnímu aktu přihlíželi nejen procházející lidé a mnozí hosté, ale návštěvu české metropole si nenechali ujít ani zástupci kopřivnické automobilky, konkrétně její předseda představenstva Petr Rusek, generální ředitel Radek Strouhal a Martin Šustek, ředitel obchodu a marketingu společnosti Tatra Trucks.

HISTORICKÉ VÝROČÍ

„Jsme velmi rádi, že Jeho Eminence kardinál Dominik Duka vyslyšel naši prosbu a požehnal nejnovější tatrovce. V našich končinách podobné událostí nebývají běžné, ale Tatra letos slaví výjimečné historické výročí, které tento vůz symbolizuje, a to si určitě zaslouží i výjimečnou událost," nechal se slyšet Petr Rusek. Ten se poté společně s ředitelem kopřivnického závodu postaral nejen o podrobnou prohlídku moderního nákladního vozu, ale příchozí seznámil také s historií výroby automobilů Tatra.

Ačkoliv novodobá verze Tatra Phoenix Euro 6 Präsident odkazuje na svého předchůdce, první automobil NW Präsident, společného mají velmi málo.