Tragická situace v následcích dopravních nehod na Novojičínsku pokračuje. Poslední obětí je padesátiletá cyklistka, která zemřela v pondělí 10. března v Trnávce pod koly traktoru. Událost se stala před půl čtvrtou odpoledne na konci obce směrem na Petřvald. Zmíněný traktor s návěsem řídil devětadvacetiletý šofér. „V mírném klesání v pravotočivé zatáčce se na mostku přes potok vyhýbal protijedoucímu automobilu. Traktorem najel na pravou krajnici. Bohužel, se však již nestačil se soupravou vrátit zpět do svého jízdního pruhu a bezpečně předjet cyklistku, která jela před ním,“ popsala novojičínská okresní policejní mluvčí Miroslava Michálková –Šálková.

Traktor ženu zachytil pravou přední částí a vtáhnul pod sebe. „Při příjezdu na místo žena již nejevila žádné známky života. Lékař zjistil poranění hlavy, jež byla neslučitelná se životem. Žena zemřela na místě ještě před příjezdem posádky záchranné služby,“ sdělil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Řidič, který podle informací Deníku, oběť dobře znal, seděl krátce po nehodě nedaleko ve vozidle a plakal. Dechová zkouška na alkohol u něj byla negativní. Policie jej nyní podezřívá z trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti.

Na Novojičínsku je to již šestá oběť dopravních nehod za uplynulý měsíc. Černou sérii odstartovala tragická havárie Fiatu Tipo, který neuřídil osmnáctiletý mladík, jenž nevlastnil řidičský průkaz. Při sjezdu kopce u Závišic narazil po smyku do stromu. Na místě zemřel, stejně jako třicetiletý spolujezdec. Čtyři dny na to vjel na silnici I/48 do protisměru třiačtyřicetiletý Vietnamec ve vozidle Škoda Superb. Čelní střet s kamionem nepřežil.

Koncem února zemřela, po srážce s osobním vozidlem v Mošnově, třiapadesátiletá cyklistka ze Skotnice. Ve čtvrtek 6. března vjela Škoda Felicia s posádkou pěti Ukrajinců na železniční přejezd v Příboře ve chvíli, kdy tudy projížděl vlak. Osmačtyřicetiletý spolujezdec zemřel v nemocnici. Nynější tragédie v Trnávce zprůměrovala statistiku následků nehod na jednu oběť za pět dnů.

Situací jsou zaskočeni i policisté a chystají proto opatření. „Plánujeme bezpečnostní dopravní akce, pokaždé je zaměříme na něco jiného. A hlavně, chceme účastníky provozu upozornit na nevratnost následků dopravních nehod,“ nastínila Michálková–Šálková s tím, že oficiální stanovisko policie chystá.

IVAN PAVELEK
PAVEL KARBAN