Kopřivnický kulturák v současnosti provozuje Cestovní kancelář Agentura Fox. Ta centrum kulturního dění dostala pod patronát na základě smluvního vztahu, který s městem Kopřivnice uzavřela před dvěma lety. Protože smlouva vyprší k 30. červnu letošního roku, vyhlásilo město nové výběrové řízení. „Pro další období chceme vybrat uchazeče, který bude zajišťovat kulturní nabídku v Kopřivnici, a to od prvního července 2012 do třicátého června 2017“, uvedla místostarostka Dagmar Rysová.

Zadávací řízení se, podle informací kopřivnického městského úřadu, uskuteční formou soutěžního dialogu. „Zájemci o účast v procesu výběrového řízení musí do dvacátého května předložit kvalifikační předpoklady,“ upozornila na podmínku účasti v konkurzu tisková mluvčí města Kopřivnice Lucie Petříčková. Současný provozovatel Cestovní kancelář Agentura Fox je podle slov nynějšího ředitelem kulturního domu Jaromíra Naleraje na konkurz připraven a míní se jej zúčastnit. „Kopřivnický kulturní dům provozujeme necelé dva roky a počítáme s tím, že se letos bude konat nový konkurz. Od prvního července příštího roku se pak uvidí, jestli se nám výběrové řízení podaří znovu vyhrát nebo kulturák bude mít jiného provozovatele,“ uvedl Naleraj před časem.

O tom, že současný provozovatel čeká na další vývoj, svědčí například utichnutí aktivit kolem bývalého klubu Nora. „Protože se provozovatel klubu Nora rozhodl skončit, zařízení v kulturním domě od letošního ledna nefunguje,“ sdělil Naleraj s tím, že nyní nevyužitý prostor plánuje využít. „Na to ale potřebujeme vědět, že v kulturáku budeme dále působit. V případě, že se nám to podaří, uvažujeme o vzniku nového klubu. Objekt ale vyžaduje nemalou investici, protože kdysi slavná Nora, nyní připomíná holobyt,“ vysvětlil Naleraj.

Další změnou, ke které by mohlo v budoucnu dojít a jíž má nynější vedení kulturního centra města Kopřivnice v plánu, je vznik klubu v prostorách bývalého C.O. krytu.