„Donáška probíhá vždy jedenkrát v daném kalendářním měsíci. Podmínkou je platný čtenářský průkaz a bydliště ve Frenštátu pod Radhoštěm. Potvrzení o převzetí či vrácení knih obdrží čtenář písemně a také na e-mailovou adresu,“ sdělila Iva Vašendová z knihovny.

Novinka Knihy až k Vám domů je zdarma, ovšem využívat ji mohou opravdu jen ti, pro které je vypůjčení knihy bez cizí pomocí nemožné.

ŽÁDNÉ NÁKLADY NAVÍC

„Služba je bezplatná, je však výhradně určena handicapovaným, imobilním nebo dlouhodobě nemocným čtenářům, kteří nemají nikoho, kdo by jim případně do knihovny zašel,“ uvedla Edita Golová, vedoucí městské knihovny.

Čtenář obdrží vybrané knihy, včetně vytištěného přehledu vypůjčených knih.

„Samozřejmostí je i možnost prodloužení výpůjčky, pokud na ně není rezervace jiného čtenáře. Prodloužení je možné udělat telefonicky, e-mailem nebo přihlášením do svého čtenářského konta prostřednictvím webových stránek knihovny,“ doplnila vedoucí knihovny.

Mluvčí radnice připomíná, že donáška bude probíhat jednou v měsíci při maximální výpůjčce pěti knih.

„První čtenářka, která službu využila, je dlouholetou a pravidelnou návštěvnicí naší knihovny. Vždy si pro knihy složitě jezdila. Buďto využívala taxi službu nebo prostřednictvím někoho z příbuzných. Při předávání knih doma byla nadšená a potvrdila, že si za měsíc opět takto vypůjčí další knihy,“ uzavřela Edita Golová.

Pokud chce někdo službu využít, stačí kontaktovat Městskou knihovnu Frenštát pod Radhoštěm telefonicky na čísle 556 835 670.