Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

TÉMA: Kempy zvou na prázdniny

Příroda, koupání, sportovní aktivity a dobrá dostupnost, to vše láká výletníky do kempů na Novojičínsku. Lidé si mohou v okrese i jeho blízkém okolí vybrat z několika rekreačních zařízení. Některá připravují pro své návštěvníky stále nové aktivity a program, jiná spoléhají na klid a okolní přírodu. V ubytování má obvykle návštěvník na výběr mezi chatkou, penzionem či vlastním stanem nebo karavanem.

1.7.2012
SDÍLEJ:

Kemp ve Frenštátě.Foto: Deník/Ivan Pavelek

Frenštátský autokemp je žádaný

Frenštát pod Radhoštěm (ipa) – Patří k nejmodernějším kempům minimálně v Moravskoslezském kraji. Řeč je o Autokempu Frenštát pod Radhoštěm, o jehož další existenci se před více než deseti lety hodně spekulovalo.

V sedmdesátých letech minulého století přitom patřil k nejlépe hodnoceným a hojně navštěvovaným. První ranou bylo uzavření blízkého koupaliště z hygienických důvodů. Návštěv ubývalo, po devadesátém roce fungovala již jen hospoda a pak se stal areál objektem devastace.

Kemp v podstatě upadal a chátral téměř deset let, než se obyvatelé a návštěvníci dočkali jeho otevření po rozsáhlé rekonstrukci, což bylo v březnu 2003.

Dnes je v krásném prostředí obklopen z jedné strany řekou Lomnou a z druhé aquaparkem – dvaadvacet chatek. Jedna dvoupatrová pro osm osob je vybavená krbem, společenským prostorem a vlastním sociálním zázemím, patnáct chatek je čtyřlůžkových a šest dvoulůžkových. Dvě chatky mají bezbariérový přístup. Všechny mají sprchový kout a sociální zařízení.

Kemp samozřejmě skýtá zázemí i pro karavany, které se mohou napojit na venkovní přívody vody a elektrickou síť, místo tam najdou také milovníci stanování. Součástí areálu je budova s kuchyňkou, společenskou místností, prádelnou, sociálním zařízením sprchami s teplou vodou a WC. Celý areál kempu je vybaven bezbariérovými přístupy a v celém areálu také funguje wi-fi.

Kemp funguje po celý rok, tedy i přes zimní období. Zájemci jej najdou poměrně snadno. Leží na okraji města. Při příjezdu od Nového Jičína či Kopřivnice se návštěvník vydá doleva kolem aquaparku, za aquaparkem mine po levé ruce Rybářskou baštu a za ní opět zabočí doleva. Tam už je brána autokempu.

V areálu kempu je otevřené ohniště a pět pergol s krby na grilování, přičemž dřevo je k dispozici zdarma. K využití je dětské hřiště, travnaté hřiště na volejbal, kuželky a stolní tenis. Novinkou od letošního roku bude promítání v minibijáku, kde se návštěvníci mohou usadit na špalky. „Promítat se bude tak jednou za deset dnů v průběhu prázdnin. Chystáme fi lmy autorské dvojice Smoljak – Svěrák," uvedl ředitel frenštátského městského kulturního centra Marian Žárský.

V autokempu je rovněž dětské dopravní hřiště, které je v době prázdnin provozováno pro potřeby návštěvníků. V případě, že se návštěvník kempu ubytuje na pět a více nocí v chatce, dostane dvakrát volný vstup do aquaparku nebo krytého bazénu.

Osmilůžková chatka vyjde na 1980 korun, čtyřlůžková na 1300 korun, dvojlůžková stojí 690 korun. Dospělá osoba zaplatí za denní pobyt 60 korun, stan stojí 70 korun.

Především klid a pohoda

Dolní Lomná (lew) – Autocamp U viaduktu v Dolní Lomné, jehož kapacita je zhruba sto osob, sezonu zahájil již 1. května.

„Prozatím je to dobré, protože se velice rychle oteplilo," uvedla po pár dnech provozu provozovatelka Taťána Marszalková. „Mám tu hodně lidí, až do září sem jezdí hlavně stálí klienti, ale nejen oni," konstatovala. Autocamp, který vznikl na přelomu století v místě bývalého tábořiště, má podle ní svou specifi ckou atmosféru. „Lišíme se tím, že tady nemáme žádné restaurace a hospody. Je to klidný kemp v přírodě. Jsme v lesnatém terénu u říčky, myslím si, že je tady pěkněji než u přehrady," smála se Taťána Marszalková s tím, že lokalitu vyhledávají hlavně rodiny s děti a starší lidé. Přijíždějí za turistikou i houbařením. Míst je prý dostatek, a to i pro hlavní sezonu. „Já to nijak nerezervuji. Pokud přijedou nějací stanaři, místa najdou," pravila Taťána Marszalková. Autocamp U viaduktu se nachází u ústí jednoho z nejkrásnějších údolí Moravskoslezských Beskyd. Zájemci si mohou projít třeba naučnou stezku kolem pralesa Mionši, kde lze obdivovat nedotčený karpatský les. Naučnou stezku Mionši tvoří asi sedmikilometrový okruh s deseti zastaveními. Stezka je přístupná jen pro pěší od 1. června do 15. září, prohlídka zabere tři až čtyři hodiny. Taťána Marszalková si však všimla, že hodně lidí touží poznávat Jablunkovsko i na kole. „Cykloturistika kvete," míní.

Lákavé výlety na koních

Frenštát pod Radhoštěm (er) – Na okraji Frenštátu pod Radhoštěm, čtyři kilometry od lanové dráhy na Pustevny, se nachází chatová osada a penzion Liščí mlýn. Díky umístění v podhůří Beskyd je kemp vhodný pro milovníky přírody a hor, je výchozím bodem pro různé výlety. Ve Frenštátu pod Radhoštěm mohou návštěvníci zavítat do aquaparku.

Vedení kempu letos připravilo pro ubytované několik novinek. „V pokojích v penzionu je nově zřízeno digitální vysílání televize, kromě bezplatného užívání počítače je připraveno i wi-fi v areálu zdarma. Dále mají návštěvníci možnost objednat si jízdu na koni, novinkou je i možnost lukostřelby," uvedl provozovatel kempu Jaromír Naleraj.

Kemp nabízí návštěvníkům ubytování v šesti chatách rozdělených napůl, každá polovina má pokoj s pěti lůžky, umyvadlo a toaletu. Sprchy jsou pro ubytované společné. V penzionu jsou tři čtyřlůžkové a jeden šestilůžkový pokoj, sociální zařízení je na patře. Lidé mají k dispozici kuchyňku, mohou si však dokoupit také polopenzi. Ceny za noc na osobu se pohybují kolem dvou set korun podle počtu ubytovaných, chaty jsou o něco levnější než penzion. Návštěvníci, kteří chtějí levnější bydlení, mohou využít ubytování v karavanu či stanu.

Zajímavostí areálu jsou tematické školní výlety jako Indiáni ještě nevymřeli, kde organizátoři připravují jedno- či vícedenní program pro třídy.

Příborský Ricco oplývá novinkami

Příbor (er) – Kemp Ricco v Příboře se nachází přímo v areálu veřejného koupaliště, návštěvníci tedy mají možnost koupat se po celý Příborský kemp oplývá novinkami. Výhodou příborského kempu je bezesporu to, že to jeho dočasní obyvatelé mají velice blízko ke koupališti.den. V komplexu je také volejbalové hřiště nebo minigolf, ve městě mohou zájemci navštívit muzeum místního rodáka Sigmunda Freuda.

Koupaliště letos slaví dvacet let od svého otevření, proto vedení na prvního července připravilo oslavu tohoto kulatého výročí. „Po celý den bude vstupné na koupaliště zdarma, pozvali jsme moderátora z rádia, který bude pouštět hity jednotlivých let. Chceme udělat průřez toho, jak se koupaliště vyvíjelo," uvedl vedoucí areálu Rudolf Korčák.

Návštěvníci, kteří zavítají do kempu v Příboře, si mohou vybrat mezi ubytováním v chatkách či v nově otevřeném penzionu. Penzion je umístěn kousek od letního areálu, má vybavené pokoje včetně sociálního zařízení, internetu a kabelové televize. Ubytovaný zaplatí pět set korun za noc, má k dispozici kuchyňku, stravovat se však může také v areálu koupaliště. U penzionu je i zahrada. Levnější ubytování v těsné blízkosti bazénu najdou návštěvníci v sedmi čtyřlůžkových chatkách, kde zaplatí osm set korun za chatku za noc, nebo ve stanech za tři sta korun na den za stan. Sociální zařízení pro chatky je společné.

Kemp připravil tuto sezonu pro rekreanty speciální program v podobě nočních prohlídek Příbora. „Lidé projdou město za svitu louče a petrolejových lamp, vodíme zájemce na starý hřbitov a vyprávíme jim pověsti o městě," vysvětlil Korčák. Prohlídky mohou využít ubytované školní výlety i menší skupinky rekreantů.

Rodiče, kteří mají malé děti a chtějí si užít chvilku sami, mohou využít nové služby hlídání. Vedení koupaliště zajistilo pedagoga, kterému mohou rodiče své potomky na hodinku či dvě svěřit a který se jim bude věnovat.

Hadinka spoléhá na nádhernou přírodu

Vítkov-Klokočov (er) – Kempy nenajdeme pouze v Beskydech. Rekreační středisko Hadinka v Klokočově u Vítkova leží v podhůří Nízkého Jeseníku v chráněné krajinné oblasti Oderské vrchy.

Hadinka spoléhá na přírodu. Kemp Hadinka je obklopen krásnou přírodou.Prostředí je vhodné pro houbaře i rybáře, kteří mohou chytat v řece Budišovce. Děti se mohou povozit na koních na místním statku Františkův dvůr. „Máme tady takový standard, žádné novinky na letošní rok neplánujeme. Lidé sem jezdí hlavně za krásnou přírodou," řekla správcová střediska Radmila Janíková. Areál nabízí sportovní vyžití na univerzálních antukových hřištích, dětské houpačky, prolézačky nebo brouzdaliště.

V rekreačním středisku Hadinka se mohou lidé ubytovat ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích v chatkách, kde mají vlastní sprchový kout a umyvadlo, toalety jsou v kempu společné. Mají také možnost zaparkovat vlastní karavan nebo postavit stan. Ubytování v chatkách stojí sto padesát korun, ve stanu či karavanu padesát korun na den. Lidé se mohou stravovat formou polopenze či plné penze.

Kemp je vhodný pro pořádání školních výletů, motorkářských srazů, koncertů či festivalů. Mohou si jej pronajmout také vedoucí táborů nebo sportovních soustředění.´

Bazén je v ceně

Rožnov pod Radhoštěm (er) – Nedaleko Frenštátu se nalézá čtyřhvězdičkový Camping Rožnov.

Ve městě mohou navíc lidé zavítat do skanzenu lidové kultury, součástí kempu je bazén, hřiště na volejbal a další sportovní aktivity. „Návštěvníci našeho kempu oceňují hlavně bazén, který mají v ceně. Tuto sezonu jsme otevřeli novou restauraci," řekla recepční Anna Glonková.

Kemp v Rožnově pod Radhoštěm nabízí návštěvníkům ubytování ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích v chatkách, bungalovech nebo v budově. Chatky jsou bez sociálního zařízení, některé bungalovy mají WC, jiné i sprchu. Ceny v chatkách vyjdou asi na dvě stě korun na osobu, ubytování v bungalovu a v budově je o něco dražší.

V objektu nechybí ani sportovní zařízení, návštěvníci si mohou zahrát biliár, je tam hala na stolní tenis a další sportovní aktivity. Vybavenost kempu a příroda Beskyd včetně Valašského muzea v přírodě vytváří vhodné podmínky pro cyklisty, turisty, ale i školní výlety.

Autor: Redakce

1.7.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
PETŘVALDŠTÍ fotbalisté (v bílém) prohráli venku podruhé v řadě.

I. B třída, sk. B: Petřvald padl ve Strahovicích. Čelo se vzdaluje

FOTBALISTÉ VLČOVIC se mohli poprvé v sezoně radovat z vítězství, když doma zdolali celek z popředí tabulky ze Spálova.

Souhrn I. B třídy, sk. D: V Tiché se po emotivním závěru body dělily

Představujeme prvňáčky ze Základní školy Komenského 68, Nový Jičín

Deník přináší další díl seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých prvních tříd základních škol Novojičínska, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku. 

Vojáci opětovali palbu. Aktivní zálohy střežily a bránily důležité objekty

/FOTOGALERIE/ Militantní skupiny vysazené v kraji s cílem škodit zajišťovali a v případě přepadení nebo léček palbou ničili záložáci spadající pod Krajské vojenské velitelství Ostrava. I to měli v náplni cvičení Safeguard 2017.

Čáp Václav zatím doletěl do Turecka. Kde přezimuje?

Potomek nelétavého páru čápu černých ze Záchranné stanice v Bartošovicích byl vypuštěn na konci srpna.

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje a lídr hnutí ANO 2011 za Moravskoslezský kraj jako host on-line rozhovoru Deníku odpovídal na dotazy čtenářů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení