„Promítání pod širým nebem se nově uskuteční v prostorách kopřivnického koupaliště, respektive na přilehlé louce. Důvody jsou prosté, louka, kde se dá natáhnout deka a lehnout si, nám přijde mnohem pohodlnější než beton na házeňáku," vysvětlila důvod přesunu vedoucí kopřivnického kina Michaela Sekerášová.

Promítat se v Kopřivnici bude v době od 16. do 22. srpna. O tom, jak bude vypadat program, zatím nemají zcela jasno ani sami pracovníci kina.

„Konkrétní výběr filmů stanovený nemáme, nicméně můžu už teď slíbit, že se zase zaměříme na české filmy," prozradila Michaela Sekerášová a pokračovala. „Tím, že budeme mít opět zapůjčený digitál, budeme vlastně schopni pustit jakýkoliv film, který je momentálně v distribuci."

V ceně vstupného, padesáti korun, vidí pořadatelé lákadlo, jež diváky přitáhne i na ty filmy, na které by si běžně nezašli.

„Například na snímek Pojedeme k moři se za sto korun moc lidí podívat nepřišlo. Když ale bude vstup stát padesát korun a promítat se bude venku, očekáváme větší zájem. Nemluvě o trhácích, jakými byly například Něžné vlny. O těch uvažujeme, že je na devadesát procent na program letního kina zařadíme," dodala na závěr vedoucí kina.

Do knihovny za filmem

Areál novojičínského letního kina ve Smetanových sadech bude liduprázdný i v letošním roce, ale lidé o promítání pod širým nebem ani tak nepřijdou. Městské kulturní středisko po dobré zkušenosti z loňského roku bude filmy pouštět opět v areálu městské knihovny, přesněji ve zdejší krásné zahradě.

„Protože se akce mezi diváky ujala, rozhodli jsme se i v letošním roce v těchto představeních pokračovat. Ve dnech 7. až 10. srpna budeme promítat vždy od 21 hodin atraktivní snímky pro dospělé, zařadíme i film pro mladší diváky," řekla Kateřina Novotná, vedoucí Kina Květen v Novém Jičíně.

Dobrou zprávou pro milovníky stříbrného plátna je bezesporu i fakt, že vstupné na venkovní promítání bude nižší, počítá se s částkou kolem 50 korun. Samozřejmě v zahradě knihovny v ulici Husově nebude v době promítání chybět stánek s občerstvením a lavičky k sezení.

„Pevně věříme, že i letos budou přicházet diváci s dekami v rukou, aby si užili promítání pod širým nebem," přeje si Kateřina Novotná.

Promítá se i v obcích

Pojízdný kinematograf letos opět dorazí také na zámek v Kuníně. Promítat se tam bude od 21. do 24. srpna. Zámecký kinematograf láká děti i dospělé na české a zahraniční filmy v krásném prostředí zámeckého parku.

Pojízdné letní retro kino letos zavítá také do fulnecké místní části Lukavec. Tamní hřiště se promění v kinosál v pátek 18. července. Hrát se začne ve 21 hodin. Na programu je oblíbený kousek Jen počkej, zajíci! a poté rodinná komedie S tebou mě baví svět.