Až do neděle se budou na plátno servírovat divácky úspěšné snímky natočené v trojrozměrné technologii. Na co se tedy mohou lidé těšit? Na Dobu ledovou s podtitulem Úsvit dinosaurů, kdy budou již potřetí zažívat nejrůznější dobrodružství lenochod, šavlozubý tygr a mamut. Tentokrát se vypraví do podzemí, kde dosud přežívají jinak již vyhynulí dinosauři.

Dále nemůže v nabídce chybět snad nejúspěšnější 3D film, Avatar od hollywoodského barda Jamesa Camerona. Jde o největší filmovou událost roku. Do kina Květen se vrátí také kouzelný svět v podobě promítání hitu Letopisy Narnie: Plavba jitřního poutníka nebo animovaný snímek Jak vycvičit draka. Šéf novojičínského kina myslel i na otrlejší diváky, pro které zařadil do programu horror Nezvratný osud 4.

Vstupné na 3D filmy činí 100 korun, kromě sobotního dopoledního vysílání Doby ledové, kde zaplatí diváci o dvacet korun méně. Kino Květen slaví před koncem roku 80 let od svého založení a tento program dává všem filmovým fandům jako vánoční dárek.