Klavír se nově nachází pod podloubím na nádvoří Žerotínského zámku. „Jsme rádi, že novojičínské piano mohou lidé využívat také v letošním roce. Malinko nás možná mrzí, že už není umístěno přímo na našem krásném náměstí, ale na druhou stranu, kdo chce, ten si piano najde. Chtěl bych ještě připomenout všem, kdo si přijdou zahrát nebo se na muzicírování půjdou podívat, aby nám posílali videa nebo fotky na náš facebook: facebook.com/pianovyjicin,“ řekl Dan Geryk, který s manželkou Helenou inicioval piano pod širým novojičínským nebem. Hudební nástroj pak zakoupila Kateřina Konečná.

Zahrát si na něj může kdokoliv každý všední den kromě pondělí od 8 do 17 hodin, o víkendu od 9 do 16 hodin. „Piano bude zájemcům k dispozici do října, na zimu bude opět uschováno v návštěvnickém centru, aby nedošlo k jeho poškození kvůli nízkým teplotám,“ uvedla Marie Machková, mluvčí města.

Místostarosta Nového Jičína Ondřej Syrovátka na závěr vysvětlil, proč se klavír z náměstí musel přestěhovat na nádvoří zámku. „Minulý rok bylo piano umístěno v rohu náměstí, protože však docházelo k rušení nájemníků i blízkých provozoven, dohodli jsme se s Muzeem Novojičínska na jeho přestěhování do podchodu mezi zámeckými nádvořími. Pracovníkům muzea velmi děkujeme za to, že azyl klavíru poskytli, a umožnili tak i nadále pořádání neformálních hudebních produkcí v centru města.“

Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm.
OBRAZEM: Den se záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm