VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Klienti azylových domů zamířili na trh práce

Nový Jičín - Jedna úspěšná absolventka rekvalifikačního kurzu a devět žen, které si našlo práci. To je výsledek projektu zaměřeného na opětovný vstup na trhu práce pro klienty azylových domů, který realizovalo Občanské sdružení ADRA vNovém Jičíně.

17.6.2008 1
SDÍLEJ:

Projekt, podpořený Evropským sociálním fondem a státem, dovedl některé absolventy z azylových domů k zaměstnání.Foto: Naďa Kadrnožková

„Projekt trval rok a půl a absolvovali jej klienti azylových domů v Novém Jičíně, místní části města Straníku ve spolupráci s Domovem pro matky s dětmi v Zábřehu určitě byl velkým přínosem. Paní Veronika zvládla rekvalifikaci zaměřenou na počítače, účetnictví a počítače. Ostatní ženy se uplatnily v dělnických profesích, některé například v novojičínském Autopalu,“ sdělila vedoucí Azylových domů v Novém Jičíně a Straníku Naďa Kadrnožková.

Projekt zafinancoval Evropský sociální fond a část prostředků poskytl i státní rozpočet v rámci Operačního programu nazvaného Rozvoj lidských zdrojů a zaměstnanost. Projekt byl zaměřen na práci s počítačem či sociální péči.

„Zpočátku, asi prvního půl roku, se do projektu zapojily pouze ženy. Poté jsme oslovili i muže a bylo to super. Zvýšila se tak i soutěživost zúčastněných,“ doplnila Kadrnožková s tím, že absolventi projektu získali i rady kvalifikovaných odborníků na pracovní právo a personalistiku. „Zájemci se naučili, jak překonávat úskalí při hledání zaměstnání, přijímacích pohovorů i první dny v zaměstnání. Například sociální poradenství bylo zase zaměřeno na problematiku spojenou s řešením jejich neutěšené sociální situace. Důraz se kladl na motivaci k aktivnímu a účelnému řešení situace, namísto pasivního očekávání,“ konstatovala vedoucí azylových domů.

Mnohaměsíčního kurzu se zúčastnilo více než 50 žen a mužů z azylových domů i několik dalších žen mimo „azylák“.

Autor: Ellen Weissbrodová

Místo události:
17.6.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně loni zpívaly koledy asi čtyři stovky lidí. Do akce Česko zpívá koledy se na Novojičínsku zapojilo osm míst, na nichž se sešlo kolem 1 800 zpěváků.

Společné zpívání koled se blíží

Ilustrační foto.

Strážníci poučí chodce

Vítr ničil na Novojičínsku střechy a lámal stromy

Přes sedmdesát výjezdů zaznamenali od nedělního podvečera do dnešního rána hasiči na Novojičínsku. Nejčastěji likvidovali popadané stromy, naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.

Obřadní síň se po půlstoletí dočká rekonstrukce

Po dobu stavebních úprav obřadní síně na radnici v Novém Jičíně se budou svatební obřady konat v místní aule.

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Adventní setkání lákalo i letos

Hodně živo bylo v sobotu na hřišti u kulturního domu ve Slatině. Konala se zde oblíbená a každoročně hojně navštěvovaná předvánoční akce s tematickým názvem Adventní setkání u kulturáku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT