Seznámit se s technologickým procesem výroby tradičních pokrývek hlavy, vžít se do role módních návrhářů nebo vyzkoušet si na sobě živě, či interaktivně, z pestré škály nejrůznějších klobouků. To jsou hlavní cíle workshopů, které má ve své nabídce Návštěvnické centrum v rohovém domě č. 45 na Masarykově náměstí.

Nabídky jsou adresované jak pro mateřské či základní školy, tak i pro širokou veřejnost. „V ceně programu je prohlídka celé expozice a také workshop. Workshop probíhá formou ukázky lisování minikloboučků a následného dozdobení Interaktivního balíčku, který obsahuje miniklobouček se zdobením. Nejen děti si mohou zahrát na módní návrháře, vyzkoušet svou vlastní tvořivost a výtvarné nadání, ale mohou rozvíjet i svou fantazii. V Ateliéru se také nachází dětský koutek pro nejmenší,“ informuje novojičínská radnice. V Novém Jičíně je tak možné seznámit se s výrobou klobouků zábavnou formou.

Návštěvníky navíc čeká očekávaná novinka, a to kloboučnická kavárna, jejíž otevření nabralo mírné zpoždění. Radnice musela několikrát vypsat výběrové řízení a jít s cenou nájmu dolů. Nakonec se však zájemce našel a poprvé pohostil příchozí v pondělí 16. ledna. Kloboučnické centrum je otevřené měsíc a půl a lidé si zde cestu našli. „Návštěvnost je nad očekávání dobrá,“ řekla Deníku vedoucí Návštěvnického centra Radka Bobková. „Chceme se hlavně zaměřit na workshopy, skupinové akce, a především na školáky,“ dodala.

Novinku připravilo také informační centrum, sídlící nyní stejně jako Návštěvnické centrum, v domě, kde kdysi zemřel generál Laudon. Jde o Mobilního průvodce do mobilu, díky kterému stačí mít při procházce po náměstí zapnuté Bluetooth, a pak už jen stačí stáhnout nabízenou aplikaci. Bohaté informace jsou k dispozici na www.mestoklobouku.cz.