Kopřivnice/ Lavina nápadů na zábavné akce a programy, tak by se dalo vyjádřit to, s čím se nový provozovatel kopřivnického kulturáku místním občanům dosud předvedl. Lidé si mohli vyzkoušet kvality nového vedení při Koprofce, na které vystoupily revival kapely, či na Kopr party, kdy si užívali především milovníci hip hopu, break dance a všeho, co se týká současné taneční scény.

Podle slov ředitelky Kulturního domu Kopřivnice, Eleny Jeřábkové, chystají pracovníci další akce. „Teď hlavně připravujeme Starodávný jarmark, který se uskuteční v rámci kopřivnické pouti. Ve stejný den, tedy v sobotu 22. srpna, se uskuteční také Bartolomějský večer, což bude přehlídka kopřivnických kapel,“ nastínila nejbližší plány Jeřábková. Poslední prázdninová sobota pak bude patřit akci Odzvonění prázdnin. „Bude to zábavný program ve stylu skupiny ABBA. Na závěr budeme promítat film Mamma Mia,“ doplnila Jeřábková.

Milovníci filmů se mohou těšit na zatím připravující se třídenní akci Mulťák. Během ní se prostory kulturního domu promění na kinosály a v různých prostorách se budou promítat filmy různých žánrů. „Tato akce je zatím v pracovní fázi, ale můžu říct, že to budou například filmy dětské, oscarové či hudební,“ informovala ředitelka Jeřábková.

Provozovny jako Zahrádka či Buřinka zůstanou rovněž beze změny. Návštěvníci se však dočkají změn v bývalé restauraci Klapka. „Tato restaurace bude mít název Tatra 603 a bude to taková retro restaurace, čímž bude mít vztah k muzeu,“ informovala Jeřábková. Co se týče diskotéky Hell, která rovněž spadá pod kulturní dům, tu čekají nejrůznější úpravy. „Budeme to zde technicky zabezpečovat a upravovat. Poté bude opět v provozu,“ doplnila Jeřábková.

Menší změny však možná v budoucnu čekají Klub Nora. I přes zvýšení nájmu tomuto klubu a zdlouhavá jednání však tento klub zatím zůstává, alespoň do 31. prosince 2009. „Jednání, která byla mezi majitelem, panem Váňou, a provozovatelem kulturního domu, byla zdlouhavá. Ale v závěru se domluvili a je teď na panu Váňovi, zda bude spolupráce pokračovat i nadále. My chceme spolupracovat, ale jak říkám, bylo to trochu složitější. Do konce roku ale určitě není problém, my chceme, aby tady Nora byla,“ uvedla Jeřábková. Spekulace o uzavření Nory vyvrátil také její majitel Vítězslav Váňa. „Pravdou je, že ten nájem, který máme od začátku července, je hodně velká zátěž. Věřím, že krizi pocítil asi každý subjekt, nejen v Kopřivnici. A ta ekonomická situace, v kombinaci se zvýšeným nájmem, je nepříjemná kombinace. Takže máme smlouvu do konce roku a uvidíme, jaká bude sezona,“ informoval Váňa s tím, že drby o uzavření klubu jsou zatím předčasné.

Přečtěte si také:

Putování s Lojzou Lachem brzy skončí

Kopřivnické kino čeká další modernizace