S návrhem na zmenšení rozměrů plánovaného kluziště přišel radní Frenštátu pod Radhoštěm Alois Jaroš.

„Vzhledem k tomu, že vznikly další náklady, které byly spojené s pozapomenutým parkovištěm v projektu, vzhledem k tomu, že jsou další požadavky na dotace, které budeme muset řešit, byť to nebude letos, ale za rok, a vzhledem k tomu, že máme ještě problém, který se týká skokanských můstků, můj návrh je, abychom se spokojili s takovým rozměrem kluziště, jaký je v O2 areně v Praze, s tím, že by mohl stačit i pro Frenštát," uvedl Alois Jaroš a upřesnil, že navrhuje zmenšení z rozměru 58 krát 28 metrů na 56 krát 26 metrů.

„Znamenalo by to úsporu nejméně jednoho milionu korun, který se nám může hodit na všechny věci, které jsem vyjmenoval. Je to jedna z cest, jak to usnadnit," pokračoval radní Jaroš.

Starostka Frenštátu pod Radhoštěm Zdeňka Leščišinová připomněla, že to znamená návrat k původní velikosti. „Tomu také odpovídá plocha parkoviště, které pokud bychom nezmenšili, hrozilo by nákladem dalších dvou milionů korun," poznamenala starostka.

„U parkoviště se řešil problém, že tam vede vysoké napětí a nějaké inženýrské sítě. Podařilo se nakonec umístit parkoviště před stadion, a ne bokem, kde by to znamenalo nutnost nějakých přeložek. Podařilo se technicky vyřešit nejlevnější napojení a došlo i k omezení počtu míst na čtyřicet," doplnil starostku místostarosta Frenštátu pod Radhoštěm Pavel Mička a upozornil, že vzhledem k tomu, že město čekají jisté finanční požadavky na skokanských můstcích, musí se jinde uskrovnit.

Proti změně byl zejména zastupitel Karel Míček. „Chci jen upozornit, že to neděláme na rok, na dva, ani na pět let. Jakmile se ulakomíme na ušetření milionu korun, budeme toho litovat. Nedělejme to, už jsme to jednou schválili. I s ohledem na to, že jsme schválili prodej pozemku firmě Continental za dva a půl milionu korun. Teď se bavíme o milionu korun, a na konto toho chceme budovat něco, co nás v budoucnu může mrzet, že jsme to okleštili," uvedl Karel Míček.

„Určitě všichni chceme, aby se bruslilo, teď jde o to, abychom ty náklady utáhli, tak jestli opravdu nezvážit mírně skromnější možnosti," reagovala na situaci Zdeňka Leščišinová, na kterou navázal Alois Jaroš: „Abychom nelitovali toho, že máme tak malé hřiště, jako má Praha, hlavní hřiště České republiky? To je opravdu směšný argument. Prosím vás, vzpamatujme se tady ve Frenštátě."

Zastupitel Míček si posteskl, že jej mrzí, že najednou někdo prozře a je všechno jinak, než bylo nastaveno, před ukvapeným rozhodnutím varoval také zastupitel Jiří Unruh. „Zkusme to zvážit s nějakým odstupem. Možná by se o tom nemělo hlasovat dnes," řekl Jiří Unruh. Kateřina Pustějovská, vedoucí odboru investic a rozvoje, nato ale upozornila, že pokud by se hlasovalo až na dalším zasedání zastupitelstva, vše by se zdrželo a letos by se zřejmě ve Frenštátě pod Radhoštěm ještě nebruslilo.

Starostka tak nechala hlasovat o navržené změně. Těsnou většinou, jedenácti hlasy, zastupitelé změnu schválili.