Po premiérovém farmářském trhu, který se na Masarykově náměstí konal v závěru června, organizuje radnice druhý. Proběhne sice až v pátek 5. října, nicméně zájemci se mohou hlásit již v těchto dnech.

„Město poskytne v letošním roce farmářům stánky i prodejní místa bezplatně," připomíná pracovnice městského úřadu Monika Bedrichová. Musí však vyplnit přihlášku, která je na internetových stránkách radnice, a poslat ji, ať už e-mailem nebo klasickou poštou, na novojičínský živnostenský úřad. Uvést v ní musí podrobný popis nabízeného zboží a například i údaj, kolik metrů čtverečních potřebuje okolo svého stánku. Farmáři nejčastěji nabízejí ovoce, zeleninu, sýry a další originální lahůdky.

Pátek patří knihám

Nejbližší prodejní akce v historickém centru se uskuteční již tento pátek, 24. srpna. Hlavním tématem je tentokrát literatura, akce se totiž jmenuje Den prodeje knih. Začíná v osm hodin ráno a kromě samotného prodeje čeká návštěvníky také autorské čtení a projekce filmu záhadologa Arnošta Vašíčka a další bohatý doprovodný program. Kromě knih budou k prodeji stolní hry, hudební nosiče, školní literatura, dárkové předměty a další zboží místních knihkupců.

Novojičínská radnice v letošním roce rozjela akce na oživení centra. Tou první byl květinový jarmark v půlce května, který měl u veřejnosti velký ohlas, a pořádaní dalších trhů a jarmarků je tak logickým vyústěním. „Jsem ráda, že se nám květinový jarmark hned napoprvé povedl. Reakce ze strany návštěvníků i prodejců jsou pro nás signálem, že máme v podobných akcích pokračovat," neskrývala tehdy spokojenost místostarostka Blanka Faluši. Město má v plánu pořádat ročně dva farmářské trhy a řadu tematických jarmarků.